Absolútne nečakaný víťaz zaskočil aj Sagana: Všetci očakávali hromadný špurt, ale...

Jelle Wallays
Jelle Wallays

LLEIDA - Belgický cyklista Jelle Wallays z tímu Lotto-Soudal sa stal víťazom 18. etapy pretekov Grand Tour Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z mestečka Ejea de los Caballeros do Lleidy (181,1 km).

Po dlhšej prestávke sa mali dostať k slovu špurtéri, ktorým dokonale sedel profil bez stúpaní. Napokon ich však prekvapili muži z úniku. Tesne za Wallaysom finišoval druhý Nór Sven Erik Byström (UAE Team Emirates) a tretie miesto obsadil slovenský reprezentant Peter Sagan vo farbách Bory-Hansgrohe, ktorému chýbalo k prvému etapovú triumfu na 73. ročníku tradičného španielskeho podujatia iba niekoľko metrov.

"Všetci očakávali hromadný špurt. Ja som si však povedal počas druhého voľného dňa, že to dnes skúsim a napokon som to dokázal. Približne 1,5 km pred cieľom mi povedal môj športový riaditeľ, že máme k dobru pol minúty, a tak som si hovoril, že túto príležitosť nemôžem preváhať. Vedel som, že Byström je rýchlejším jazdcom ako ja, ale trpezlivo som čakal na vhodný moment a potom som vyrazil," povedal 29-ročný Wallays v prvom televíznom rozhovore.


Tagy: Lotto-Soudal Jelle Wallays

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Lotto Soudal

DISKUSIA