Šokujúci trejd zasiahol aj Karlssonovu rodinu: Nepredstavoval som si to ani v najdivokejších snoch

Erik Karlsson
Erik Karlsson

SAN JOSE - Klub zámorskej hokejovej NHL San Jose Sharks získal významnú posilu. Dres "žralokov" si oblečie dvojnásobný držiteľ Norrisovej trofeje určenej pre najlepšieho obrancu Erik Karlsson z tímu Ottawa Senators. Kanadský klub ho spolu s Francisom Perronom vymenil za štyroch hráčov - útočníkov Chrisa Tierneyho, Rudolfsa Balcersa a Joshuu Norrisa, obrancu Dylana DeMela a tiež právo výberu v drafte NHL v 1. alebo 2. kole v roku 2020 a v 1. kole v roku 2019 a ešte dva podmienečné draftové výbery.

"Je to veľmi emotívny a smutný deň pre mňa a moju rodinu, ale, nanešťastie, je to súčasť biznisu. Ani v najdivokejších snoch som si nepredstavoval, že opustím toto miesto. Zároveň sa však chcem poďakovať organizácii San Jose za všetko, čo urobili, aby ma získali. Maximálne ma to motivuje a teším sa na všetko, čo ma tam čaká," uviedol Erik Karlsson podľa oficiálneho webu NHL.

Ottawa stráca v osobe 28-ročného Karlssona dlhoročného lídra nielen obrany, ale celého mužstva. Dres Senators mal na sebe od začiatku svojej kariéry v NHL, teda od sezóny 2009/2010. Od roku 2014 bol kapitán mužstva a v ročníku 2016/2017 ho priviedol takmer do finále bojov o Stanleyho pohár. Ottawa vtedy senzačne prechádzala sitom vyraďovacej časti a stroskotala až v siedmom zápase finále Východnej konferencie na neskoršom šampiónovi Pittsburghu. Dlhodobo jeden z najproduktívnejších obrancov súťaže Karlsson v základnej časti NHL dosiaľ odohral 627 zápasov s bilanciou 518 bodov (126 + 392). V play-off si pripísal 48 štartov s 37 bodmi (6+31). Päťkrát po sebe bol lídrom kanadského bodovania Senators, čo je u obrancu neuveriteľné.

"Málokedy sa stáva, že rozdieloví hráči sú k dispozícii, preto to treba využiť. Uvedomujeme si tiež, že získať takého hokejistu znamená prísť o kvalitných hokejistov a dobrých ľudí. Všetci štyria hráči, ktorí opúšťajú našu organizáciu, majú pred sebou svetlú budúcnosť," uviedol generálny manažér Senators Doug Wilson. "Nebolo pre nás jednoduché obchodovať s hráčom kalibru Erika Karlssona. Z hľadiska dlhodobej vízie rekonštrukcie tímu sme to však museli urobiť už v tejto chvíli," vysvetlil GM Ottawy Pierre Dorion.


Tagy: San Jose Sharks Erik Karlsson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA