VIDEO AS Trenčín s ďalším cenným úlovkom: Pod Čákov hrad zamieril bývalý mládežnícky reprezentant

Ante Roguljič
Ante Roguljič

TRENČÍN - Slovenský futbalový fortunaligista AS Trenčín angažoval bývalého mládežníckeho reprezentanta Chorvátska Anteho Roguljiča. S 22-ročným stredopoliarom, ktorý naposledy pôsobil v prvoligovom cyperskom Pafose, podpísal viacročný kontrakt.

"Ante má za sebou veľmi zaujímavú minulosť v mládežníckych reprezentáciách Chorvátska. Patril medzi veľké nádeje chorvátskeho futbalu, ale asi príliš skoro prestúpil do klubu ako je Red Bull Salzburg. Veríme, že nie je neskoro pomôcť nasmerovať jeho kariéru správnym smerom. Už na prvých tréningoch ukázal svoje kvality. Ak bude zodpovedne pracovať, môže čoskoro zabojovať o miesto na ihrisku. Určite zvýši konkurenciu v mužstve, ktorá je pre nás dôležitá. Nastupovať môže nielen v strede poľa, ale aj na kraji ihriska," povedal pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Roguljič prestúpil v sedemnástich rokoch z NK Adriatic Split do úspešnej akadémie rakúskeho Red Bull Salzburg, za ktorý však počas štyroch rokov odohral iba jediný zápas. Úspešne hosťoval v druholigovom rakúskom Lieferingu (2013 - 2015), kde počas dvoch sezón odohral 49 zápasov a dal deväť gólov. V ročníku 2015/2016 zamieril na hosťovanie do Hajduku Split. V najvyššej chorvátskej súťaži nastúpil v devätnástich zápasoch a raz skóroval. Šesťkrát sa predstavil v predkolách Európskej ligy UEFA. Ešte pred odchodom na Cyprus si vyskúšal prvoligový Mödling a druholigový Wacker Innsbruck.


Tagy: AS Trenčín Ante Roguljič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
astrencin.sk; Video: AS TV

DISKUSIA