Viťaz Podoľsk našiel novú hviezdu: Hrivík medzi TOP hráčmi KHL, dnes bude čeliť Slovanu

Marek HrivíkMarek Hrivík Zdroj: hcvityaz.ru

PODOĽSK - Hokejisti Viťaza Podoľsk v piatkovom zápase KHL nevyužili výhodu domáceho ľadu.

Podľahli fínskemu tímu Jokerit Helsinki 1:4 a utrpeli tretiu prehru v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy. Domáci po dvoch tretinách zaostávali už 0:4, v 49. min korigoval na konečný výsledok slovenský útočník Marek Hrivík. "Mali sme si počínať lepšie v obrane, kde sme urobili dosť chýb. Hrali sme proti silnému tímu, ktorý ich využil. Jeden strelený gól je málo," uviedol Marek Hrivík v rozhovore na oficiálnej stránke svojho klubu hcvityaz.ru.

Hrivík v lete vymenil boj o prvý tím v NHL za istotu veľkej porcie minút na ľade v KHL. Zatiaľ čo v celej uplynulej sezóne naskočil len do troch zápasov Calgary Flames, hneď v úvode svojho pôsobenia v Rusku je v ofenzíve najlepším hráčom Podoľska.

V šiestich zápasoch si pripísal 8 bodov za 5 gólov a 3 asistencie. Je lídrom v počte gólov aj v produktivite a v tabuľke kanonierov celej KHL mu patrí tretie miesto. Lepší sú iba šesťgóloví Anton Burdasov (Salavat Julajev Ufa) a Anatolij Golyšev (Avtomobilist Jekaterinburg).

"Musíme hrať všetci lepšie a to platí aj o našom útoku s Nikitom Komarovom a Denisom Kokarevom. Mali sme dať minimálne dva góly, ale nevyužili sme príležitosti," skonštatoval Hrivík. Na otázku, či jedným z dôvodov neúspešnej ofenzívy Podoľska bol aj skvelý výkon amerického brankára Jokeritu Ryana Zapolského, Hrivík súhlasne prikývol. "Bol výborný, predviedol niekoľko prvotriednych zákrokov. My sme mali hrať lepšie, chýbal nám um v zakončení. Mali sme mu viac zakrývať výhľad a tiež strieľať z dorážok."

Dvadsaťsedemročný rodák z Čadce verí, že jeho tím predvedie lepší výkon ako v piatok už v sobotu, keď doma hostí jediného slovenského zástupcu v KHL Slovan Bratislava (16.30 h). "Musíme hrať lepšie a najmä premieňať šance," dodal Hrivík na webe Podoľska, ktorému patrí 9. priečka v tabuľke Západnej konferencie KHL.

Viac o téme: Marek Hrivík Viťaz Podoľsk