VIDEO Slovan si upevnil pozíciu lídra: Belasí zvýšili náskok nad Dunajskou Stredou

Na snímke hráči Slovana sa tešia po prvom góleNa snímke hráči Slovana sa tešia po prvom góle Zdroj: TASR - Marko Erd

BRATISLAVA - Šláger sobotňajšieho 8. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou sa skončil tesným triumfom domáceho tímu 3:2 (2:0). Bratislavský klub si upevnil pozíciu lídra FL a vedie práve pred Dunajskou Stredou už s náskokom piatich bodov.

"Belasí" viedli od 15. min gólom Mohu z priameho kopu, o štyri minúty neskôr zvýšil na 2:0 Andraž Šporar po spätnej prihrávke od Mohu. Keď v 73. min zvýšil kanonier Šporar trochu kurióznym gólom do prázdnej bránky súpera na 3:0, zdalo sa, že Slovan bez väčších problémov dotiahne zápas do víťazného konca. V 76. min však skorigoval Vakoun Issouf Bayo a v 81. min za hostí skóroval aj Christián Herc, záver tak bol poriadne dramatický. V 89. min putoval pod sprchy po druhej ŽK útočník hostí Bayo, v piatej minúte nadstavenia zachránil tri body pre Slovan brankár Dominik Greif po nebezpečnom rohu súpera.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 8. kolo - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)
Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha - 76. Bayo, 81. Herc, ŽK: 89. De Kamps - 21. Kalmár, 31. E. Davis, 82. Bayo, ČK: 89. Bayo (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Sedlák - Benko, Bobko

Zostavy:
Slovan: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Rundič (59. Laczkó) - Nono, De Kamps - Čavrič (74. V. Savičevič), Dražič (90.+ Hološko), Moha - Šporar
Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis - Kalmár, M. Vida (84. S. Koné) - Pačinda (72. Tretiakov), Herc, K. Vida (60. Divkovič) - Bayo

Vladimir Radenkovič, tréner Slovana Bratislava: "Som rád, že sme zvíťazili a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Mrzí ma, že za stavu 3:0 sme sa dostali do akejsi paniky, nestalo sa nám to po prvý raz. Musíme na tom popracovať. Zápas bol férový, nič mu nechýbalo. Tri body sú pre nás dôležité."

Peter Hyballa, tréner DAC Dunajská Streda: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu, ale podľa mňa prehral lepší tím. Na svojich hráčov som hrdý. Mali sme v zápase problémy, keď sa ukázala kvalita Slovana, ale chalanom som povedal cez polčas, že hráme dobre. V druhom polčase sme hru otvorili, ale chýbala nám finálna fáza. Tretí gól súpera bol komediálny. Vsadili sme všetko na jednu kartu, mohli sme napokon vyrovnať na 3:3. Tento výsledok by zápasu svedčal viac. Záver bol hektický."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC Dunajská Streda