VIDEO Trenčín vezie tri body zo Senice, Podbrezová v prestrelke zdolala Nitru

Antonio ManceAntonio Mance Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Futbalisti Trenčína zvíťazili na pôde Senice 2:0 v sobotňajšom stretnutí 8. kola Fortuna ligy 2018/2019 a v tabuľke súťaže sa posunuli na tretie miesto za vedúce duo Slovan Bratislava a Dunajská Streda. Po bezgólovom prvom polčase sa Trenčania ujali vedenia v 56. min presným zásahom Čatakoviča, ktorý za brankára Tabordu poslal od žrde odrazenú hlavičku Sleegersa.

O osem minút neskôr pridal gólovú poistku kanonier Mance a hostia si už do konca stretnutia ustrážili náskok a zisk troch bodov. Senica si pripísala druhú prehru za sebou a patrí jej predposledná 11. priečka fortunaligovej tabuľky.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 8. kolo - sobota:

FK Senica - AS Trenčín 0:2 (0:0)
Góly: 56. Čatakovič, 64. Antonio Mance, ŽK: 49. R. Dias - 27. Yem, 39. El Mahdioui, 78. Corryn, rozhodovali: P. Hrčka - Slyško, Galo

Zostavy:
Senica: Taborda - J. Herrera, Otrísal, R. Dias, Krč (68. Solano) - Deretti, Asmah, Ségbé Azankpo, Tešija (57. Zezinho) - Petshi, Castaňeda
Trenčín: Šemrinec - Yem (63. M. Šulek), Paur, Kleščík, Skovajsa - El Mahdioui - Bukari, Sleegers (77. Corryn), Ubbink - Čatakovič (83. Zubairu), Antonio Mance

Podbrezová v prestrelke zdolala Nitru

Futbalisti Podbrezovej zvíťazili 3:2 nad Nitrou. Nitrania sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Vestenického z pokutového kopu, "železiari" však ešte do polčasovej prestávky otočili nepriaznivý stav. Postarali sa o to Dávid Leško a Michal Obročník. Po zmene strán Nitra vyrovnala vďaka Abdulrahmanovi Taiwovi, no zápas napokon rozhodol iný striedajúci hráč. Poľský legionár v drese Podbrezovej Jakub Wiezik najprv zariadil obe žlté karty pre obrancu hostí Pavla Farkaša a napokon po rohovom kope hlavičkoval do nitrianskej siete.

FK Železiarne Podbrezová - FC Nitra 3:2 (2:1)
Góly: 23. D. Leško, 28. Obročník, 84. Wiezik - 18. T. Vestenický (z pok. kopu), 64. Abdulrahman Taiwo, ŽK: 50. D. Leško, 58. M. Kuciak, 63. Viazanko - 52. R. Križan, 71. Pavol Farkaš, ČK: 84. Pavol Farkaš (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak - T. Somoláni, E. Weiss, 1128 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko, M. Baran, M. Bartoš, Matúš Turňa - Obročník - Bernadina (68. Wiezik), Edge (46. J. Sedláček), D. Leško, Breznaník (90.+ Lepieš) - Matúš Mikuš
Nitra: Hroššo - Chobot (79. Machovec), R. Križan, Pavol Farkaš, J. Chovanec - T. Kóňa (90.+ Kotrík), Šimončič - Charizopulos, A. Fábry, Čeredničenko (53. Abdulrahman Taiwo) - T. Vestenický

Tri body pre Sereď vystrieľal Gatarič

Futbalisti Serede získali všetky tri body za víťazstvo 2:1 nad Michalovcami. Duel v Nitre lepšie rozohrali Zemplínčania, ktorí od 14. min viedli gólom I. Žofčáka z pokutového kopu. Hneď po prestávke vyrovnal domáci Gatarič. Sereď hrala od 70. min bez vylúčeného Moronga, ten putoval pod sprchy po druhej žltej karte. Michalovčania "presilovku" nevyužili a tesne pred koncom za to pykali - Gatariča neubránil hosťujúci stopér Kavka a chorvátsky futbalista v službách Serede z uhla prekonal aj brankára Kiru.

Nováčikovi FL zo Serede patrí po sobote siedma priečka fortunaligovej tabuľky, Michalovčania sú naďalej poslední.

ŠKF iClinic Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1) - hralo sa v Nitre
Góly: 48. a 89. Gatarič - 14. I. Žofčák (z pok. kopu), ŽK: 13. Nwolokor, 61. Morong - 33. I. Žofčák, 64. Ch. Diarra, ČK: 70. Morong (Sereď) po druhej ŽK, rozhodovali: Očenáš - Pozor, Žákech, 308 divákov

Zostavy:
Sereď: Nwolokor - Sus, Djiby Ba, Ľ. Michalík, T. Hučko (28. Mečiar) - Adekuoroye - Ľ. Ulrich (82. Subotič), Ventúra, Pankaričan (76. Richnák), Gatarič - Morong
Michalovce: Kira - Rota, Kavka, J. Carrillo, Vojtko - Turik - Vaščák (61. Ch. Diarra), I. Žofčák, Regáli, P. Kolesár (75. Harutjunjan) - Kurminowski (61. Sulley)

Remíza Zlatých Moraviec s Ružomberkom

Futbalisti Zlatých Moraviec hrali nerozhodne 1:1 s Ružomberkom v sobotňajšom stretnutí 8. kola Fortuna ligy. Obdiva góly padli v druhom polčase. Hostia z Liptova sa ujali vedenia, keď sa presadil macedónsky stredopoliar Tihomir Kostadinov. O vyrovnanie sa postaral striedajúci Jakub Švec. Zlaté Moravce-Vráble si v tejto sezóne pripísali premiérovú remízu.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 67. J. Švec - 55. T. Kostadinov, ŽK: 65. Banovič, 78. Casado - 48. Kunca, rozhodovali: Smolák - Ádám, F. Ferenc

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Banovič, Karlík, Chren - Casado (81. Richtárech) - Orávik, Ďubek (60. J. Švec), Ewerton Paixao da Silva, Brašeň - Duga (60. Ľ. Urgela)
Ružomberok: Macík - Jonec, M. Kochan (76. Qose), Twardzik, Madleňák - E. Daniel, D. Takáč (90. M. Kmeť), T. Kostadinov (80. Gerec), Gál-Andrezly - Kunca - Tandir

Viac o téme: FK Senica FC Nitra AS Trenčín MFK Ružomberok