Slovan siahal proti Viťazu minimálne na bod: Nestačí hrať polovicu zápasu

Viťaz Moskovská oblasť – HC Slovan BratislavaViťaz Moskovská oblasť – HC Slovan Bratislava Zdroj: khl.ru

PODOLSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v úvode štvorzápasového tripu po klziskách súperov s Viťazom Podolsk 4:6. "Belasí" tak nenadviazali na dve domáce víťazstvá a po piatej prehre v sezóne KHL majú na konte naďalej päť bodov. V domácom tíme sa z víťazstva tešil aj slovenský útočník Marek Hrivík, ktorý sa však do štatistík nezapísal a nepredĺžil svoju päťzápasovú sériu s minimálne jedným bodom.

Slovanisti vstúpili do zápasu aktívne, ale skóre neotvoril ani v presilovke od 5. minúty a ani po šanci Virtu v deviatej minúte, keď výborne zasiahol domáci brankár Ortio. Ako premieňať šance, ukázal domáci Makejev, ktorý sa v pásme hostí dostal k puku po zaváhaní obrany Slovana a efektne prekonal Čiliaka - 1:0. Od 16. minúty bol náskok domáceho tímu už dvojgólový, keď prvé vylúčenie Slovana potrestal Rendulič - 2:0.

Na hre hostí v úvode druhej časti bola vidieť snaha o kontaktný gól, pribrzdilo ich však vylúčenie Kloka, ktorý faulom zmaril šancu Renduličovi. Slovanisti oslabenie zvládli a v 28. minúte sa dočkali kontaktného gólu. Únik Šimuna s Červeným zakončil druhý menovaný ideálne - 2:1. Tesné skóre však trvalo iba tri minúty, keďže v polovici druhej časti Makejev strelou z ostrého uhla prekvapil Čiliaka - 3:1. Hostia reagovali tlakom, viackrát zovreli súpera pred brankárom Ortiom, ale viac než nepresnú strelu Sukeľa nevyťažili. Dôležitý moment prišiel 21 sekúnd pred druhou sirénou, keď obranca domácich Mozík aj s prispením teču upravil na 4:1.

Slovanisti sa do hry vrátili gólom Raua v presilovke v 46. minúte (4:2), na ktorý mohol takmer okamžite nadviazať Liška, no neuspel. Podolsk v 48. minúte zvýšil náskok, Sjominovu akciu dokončil Aaltonen a opäť bol náskok domácich trojgólový - 5:2. Ani to však hostí nepoložilo, aktívny Liška v 52. minúte zblízka upravil na 5:3 a Ortia o dve minúty prekonal aj Červený - 5:4. Zápas nabral na obrátkach, dva rýchle góly dodali "belasým" sebadôveru, no domáci hráči zvýšili dôraz v defenzíve. Hostia v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, do prázdnej bránky však inkasovali šiesty gól.

"Gratulujem domácim k výhre. Vedeli sme proti komu hráme, Viťaz má dobrý mančaft, čo dokázal aj v predošlých zápasoch. Na body nestačí hrať polovicu zápasu ale celých 60 minút. Mužstvo začalo hrať tak ako chceme až v tretej tretine, čo je málo," povedal po zápase pre oficiálnu stránku Slovana tréner Vladimír Országh.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Viťaz Moskovská oblasť
  • Zdroj: TASR, hcslovan.sk