Najlepší Slovák na Okolo Slovenska mal rešpekt pred najlepšími: Určite sa dá dostať na takú úroveň

Najlepší Slovák v priebežnej celkovej klasifikácii Matúš Štoček (druhý sprava) z reprezentačného tímu SR počas 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska
Najlepší Slovák v priebežnej celkovej klasifikácii Matúš Štoček (druhý sprava) z reprezentačného tímu SR počas 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska

GALANTA - Matúš Štoček sa stal najlepším Slovákom na 62. ročníku medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Do modro-bielo-červeného dresu sa obliekol už po prvej etape z Popradu na Štrbské pleso a pozíciu slovenskej jednotky si udržal až do konca pretekov. Triumf v kategórii ho môže tešiť o to viac, že vďaka výkonu v 1. etape si zabezpečil aj miestenku na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v Innsbrucku v kategórii do 23 rokov.

Devätnásťročný Štoček v službách Reprezentácie Slovenska dostal možnosť prvýkrát v kariére zmerať si sily s pretekármi z elitnej kategórie World Tour. V silnej konkurencii sa nestratil, umiestnil sa na celkovej 36. pozícii s mankom 3:08 min na víťazného Francúza Juliana Alaphilippa. Dôležitejšie sú však pre neho nadobudnuté skúsenosti. "Mal som rešpekt, ale skôr som sa tešil. Bola to príležitosť zapretekať si s najlepšími. Pravdu povediac, neviem si predstaviť, že by som ešte pokračoval, alebo by som to mal ťahať ako chalani z Bory či Quick-Stepu. Určite sa však dá dostať na takú úroveň. Budem trénovať a pracovať na tom. Môj výsledok je veľká motivácia," povedal Štoček.

Napriek priaznivému výsledku na Okolo Slovenska nechce zaspať na vavrínoch a je si vedomý, že ho čaká ešte dlhá cesta na vrchol: "To, že prídeme do cieľa tridsať sekúnd za elitou, ešte neznamená, že s ňou držím krok. Oni, keď potrebujú, tak zrýchlia, ale ja nie, lebo už mám dosť. Na druhej strane, dá sa tam dostať, len na tom treba pracovať," poznamenal Štoček.

Mladého pretekára na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v rakúskom Innsbrucku (23.-30. 9.) čaká najprv individuálna časovka, potom sa predstaví aj v pretekoch s hromadným štartom. "Časovku asi nikto nemá rád, niekto ju akceptuje, iný nie. Mal som výsledky, aby som na nej mohol štartovať, takže sa budem pripravovať, aby som čo najlepšie reprezentoval seba i Slovensko," dodal Štoček.


Tagy: Matúš Štoček Okolo Slovenska 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA