VIDEO Okradol Sagana o triumf a natiahol čakanie: Chaos na konci, ale najlepšia Vuelta!

Elia Viviani
Elia Viviani

MADRID - Britský cyklista Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott sa stal víťazom 73. ročníka Vuelty.

V záverečnej 21. rovinatej etape obsadil Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) druhé miesto, keď v špurte nestačil iba na Taliana Eliu Vivianiho (Quick-Step Floors). Tretí bol ďalší taliansky jazdec Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

"Záver tejto etapy bol chaotický, zostal som vzadu bez podpory spolujazdcov, ale napokon sa mi podarilo dostať sa dopredu. Posledný šprint po trojtýždňových pretekoch je špecifický. Približne 2 km pred cieľom som stratil svoj 'vláčik', takže moji tímoví kolegovia nemohli ísť naplno. Potom som zrýchlil popri bariére na ľavej strane a napokon sa mi podarilo vyhrať. Veril som si a našiel som cestu k víťazstvu. Chyby sa dejú, ale vieme sa z nich poučiť. Celkovo z pohľadu tímu je to asi najlepšia Vuelta, akú sme si mohli želať," uviedol Elia Viviani v prvom televíznom interview.

Peter Sagan napokon nevybojoval etapový triumf na tohtoročných pretekoch Vuelta a Espana. Doterajšie štyri jeho víťazstvá na Okolo Španielska sa zrodili ešte v rokoch 2011 a 2015. Žilinský rodák Sagan si na tohtoročnej Vuelte pripísal päť pódiových umiestnení, trikrát bol druhý a dva razy tretí.

Podľa vlastných slov chcel dosiahnuť aspoň jedno etapové víťazstvo,ale celkovo hornatú Vueltu bral ako vhodnú prípravu na blížiace sa majstrovstvá sveta v Innsbrucku s náročným vrchárskym profilom.


Tagy: Peter Sagan Elia Viviani

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter La Vuelta; Video: Twitter La Vuelta

DISKUSIA