VIDEO Barcelona si z Eindhovenu spravila trhací kalendár: Messi zažiaril hetrikom

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Hráči FC Barcelona zdolali v 1. kole Ligy majstrov 2018/2019 PSV Eindhoven 4:0 najmä zásluhou Lionela Messiho, ktorý v 32. minúte otvoril gólový účet súťaže a v druhom polčase zavŕšil hetrik.

Eindhoven v úvode zápasu na Camp Nou zaskočil Barcelonu a mal dve dobré príležitosti, Pereira však minul bránku a strelu de Jonga zblokovala obrana Kataláncov. Po polhodine hry domáci vystupňovali tlak. Suarez ešte trafil iba bočnú sieť no v 32. minúte Messi vymietol horný roh bránky a postaral sa o prvý gól v tohtosezónnej edícii skupinovej fázy LM. V záverečnej štvrťhodine pridal ďalšie dva góly a spečatil hetrik. Barcelona dohrávala od 79. minúty bez vylúčeného Samuela Umtitiho.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019:
B-skupina:
FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)
Góly: 32., 77. a 87. Messi, 75. Dembele. ČK: 79. Umtiti (Barcelona) po 2. ŽK. Rozhodca: Tasos Sidiropoulos (Gréc.)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona PSV Eindhoven