Plzeň mala víťazstvo v Lige majstrov na dosah: CSKA Moskva vyrovnal v nadstavenom čase

Plzeň oslavuje gólPlzeň oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PLZEŇ - Do Ligy majstrov vstúpila úspešne Viktoria Plzeň aj so slovenskou účasťou. V domácom prostredí remizovala v G-skupine s CSKA Moskva 2:2. Český majster bol blízko k triumfu, po dvoch góloch Michaela Krmenčíka z prvého polčasu viedol 2:0.

V druhom polčase však najprv skorigoval Fedor Čalov a v nadstavenom čase premenil pokutový kop Nikola Vlašič. Bránku domácich hájil slovenský reprezentant Matúš Kozáčik. Za domácich sa predstavil aj jeho krajan Patrik Hrošovský, pre ktorého to bol vôbec prvý duel v Lige majstrov. Favorit skupiny Real Madrid potvrdil papierové predpoklady a na vlastnom ihrisku zdolal AS Rím 3:0.

G-skupina:

Viktoria Plzeň (ČR) - CSKA Moskva (Rus.) 2:2 (2:0)
Góly: 29. a 42. Krmenčík - 49. Čalov, 90.+ Vlašič (z pok. kopu), rozhodoval: Benoit Bastien (Fr.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský (obaja Plzeň) absolvoval celý duel.
Zostavy:
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Pernica, Hubník, Limberský - Hořava (89. Hejda), Hrošovský - Kopič, Kolář (64. Čermák), Kovařík - Krmenčík (74. Řezníček)
CSKA: Akinfejev - Becao, Černov, Nababkin - Obljakov - M. Fernandes, Vlašič, Dzagojev (74. Žamaletdinov), Jefremov (46. Achmetov) - Bijol, Čalov (81. A. Sigurdsson)

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň CSKA Moskva