VIDEO Lyon zdolal Manchester City, Bayern sa nenechal zahanbiť proti Benfice

Hráč Lyonu Maxwel Cornet (vpredu) oslavuje úvodný gól do bránky Manchesteru CityHráč Lyonu Maxwel Cornet (vpredu) oslavuje úvodný gól do bránky Manchesteru City Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - O najväčšie prekvapenie stredajšieho programu futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 sa postarali futbalisti Lyonu, ktorí v Manchestri pokorili hráčov City 2:1 v zápase F-skupiny. V prvom polčase otvoril skóre Maxvel Cornet, tesne pred prestávkou zdvojnásobil vedenie Francúzov Nabil Fekir.

Zverenci Pepa Guardiolu vykresali iskierku nádeje v druhej časti hry, gól Bernarda Silvu však na bodový zápis nestačil. V prvom dueli "efka" Šachtar Doneck s Hoffenheimom - s najmladším trénerom v histórii Ligy majstrov Julianom Nagelsmannom - remizoval 2:2. Nemecký úradujúci šampión Bayern Mníchov sa nenechal zahanbiť a s domácou Benficou si poradil 2:0. V prvom stretnutí E-skupiny sa predstavil grécky majster AEK Atény, ktorý sa do skupinovej fázy LM vrátil po 11 rokoch. Návrat však Aténčanom nevyšiel, v Amsterdame podľahli 0:3.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019:
E-skupina:
Ajax Amsterdam - AEK Atény 3:0 (0:0)
Góly: 46. a 90. Tagliafico, 77. Van de Beek. Rozhodoval: Juan Yuste (Šp.)

Benfica Lisabon (Portug.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:2 (0:1)
Góly: 10. Lewandowski, 54. Renato Sánches, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

F-skupina:
Šachtar Doneck - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:2)
Góly: 27. Ismaily, 81. Maycon - 6. Grillitsch, 38. Nordtveit. Rozhodoval: Jakob Kehlet (Dán.)

Manchester City (Angl.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:2 (0:2)
Góly: 67. Bernardo Silva - 26. Cornet 43. Fekir, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Viac o téme: Ajax Amsterdam Bayern Mníchov Manchester City AEK Atény