VIDEO ďalšieho detailného záberu Ronaldovho vylúčenia: UEFA bude rozhodovať o treste

Cristiano Ronaldo videl červenú kartu
Cristiano Ronaldo videl červenú kartu

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) rozhodne o treste pre portugalského útočníka Cristiana Ronalda z Juventusu Turín za červenú kartu vo Valencii vo štvrtok 27. septembra. Tridsaťtriročný kanonier v stredu debutoval v drese "starej dámy" v zápase Ligy majstrov 2018/2019 nešťastne, keď ho mimoriadne prísne vylúčil nemecký rozhodca Felix Brych po kontakte s protihráčom Jeisonom Murillom.

 "Juve" napriek oslabeniu vyhral 2:0. Ako informovala agentúra AP s odvolaním sa na riadiaci orgán, disciplinárka sa tomuto prípadu bude venovať o týždeň. Komisia skúma všetky situácie, pri ktorých rozhodcovia ukázali ČK. Má právomoc zvýšiť, resp. aj zredukovať automatickú jednozápasovú suspendáciu. CR7 vynechá najbližší duel G-skupiny proti Young Boys Bern v Turíne (2. októbra). Nasledujúce dva zápasy v skupine odohrajú "Bianconeri" proti Manchestru United, prvý na Old Trafford 23. októbra. Práve tam Ronaldo pôsobil šesť rokov pred prestupom do Realu Madrid a s rekordným anglickým šampiónom vyhral prvý z jeho piatich titulov v LM (2008).  

K inkriminovanej situácii prišlo na hranici pokutového územia domácich, ďaleko od lopty, keď sa obaja hráči jemne zrazili. Najlepšiemu strelcovi v dejinách LM sa zrejme nepáčilo, ako ochotne jeho protihráč spadol a gestom ho vyzval, aby sa rýchlo postavil. Pri tom mu položil ruku na hlavu a zdalo sa, že ho potiahol za vlasy. Brych si nechal od asistenta za bránkovou čiarou poradiť a Ronaldovi ukázal priamo červenú kartu.

Súhlasíte s červenou kartou pre Cristiana Ronalda?

Hlasovalo: 1683


Tagy: Cristiano Ronaldo Real Madrid

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alberto Saiz; Video: youtube.com

DISKUSIA