VIDEO Liptáci si z Detvy odvážajú tesné víťazstvo, Zvolen deklasoval domáci Miškovec

Na snímke hlavný tréner Detvy Josef TurekNa snímke hlavný tréner Detvy Josef Turek Zdroj: TASR - Dušan Hein

DETVA - Hráči Liptovského Mikuláša získali všetky body na ľade Detvy po víťazstve 2:1 v piatkovom zápase 4. kola hokejovej Tipsport ligy.

Gólmi Lukáša Žiaka a Michala Uhríka viedli Liptáci už po prvej tretine. Martin Chovan vykresal pre Podpoľancov nádej v presilovke v 52. min, ale vyrovnať sa domácim nepodarilo. Detva prehrala tretíkrát po sebe.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 52. Martin Chovan (Kuklev, Puliš) - 9. L. Žiak (Uhrík), 13. Uhrík (Oško, L. Žiak)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Snášel - Kacej, M. Orolin, 380 divákov

Detva: Riečický - Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, F. Fekiač, Sládok, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Gašpar, Puliš, Ščurko - J. Žilka, Magogin, J. Tibenský - J. Milý, P. Valent, M. Ďaloga - V. Fekiač, Murček, M. Ľupták

L. Mikuláš: Kislicyn - Mezovský, Nádašdi, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Lichanec, Vybiral - Števuliak, Piatka, A. Lištiak - Oško, Uhrík, L. Žiak

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, ako na každý duel predtým, pretože sme vedeli, že na malom klzisku v Detve to nebude ľahké. Mali sme dobrý vstup do zápasu, s prvou tretinou môžeme byť nesmierne spokojní, išli sme do vedenia 2:0. Škoda, že sme nepokračovali v tom zodpovednom výkone aj druhú tretinu. Začali sme hrať veľmi individuálne a upustili sme od kombinačnej hry. Výsledkom toho bolo, že sme v druhej tretine len dvakrát vystrelili na bránu. V tretej tretine sme to chceli zlepšiť, ale nedisciplinovanosťou niektorých hráčov, zbytočnými faulami sme Detvu vrátili do hry. Vďaka bojovnosti jednotlivcov sme uhrali dnes tri body. S bodmi sme spokojní, ale musíme si tvrdo, chlapsky povedať, že takýmito faulami a takýmto záverom to k ničomu nevedie."

Josef Turek, tréner Detvy: "Mali sme slabý vstup do zápasu, bolo to presne naopak ako sme plánovali. Chceli sme na súpera agresívne vyletieť, to sa ale nestalo, hrali sme slabo a boli tam hrubé individuálne chyby. Do druhej tretiny sme sa schopili, spravili sme zmeny v zostave, mali sme šance, ale nepremenili sme ich. Najlepšia bola tretia tretina, kde sme dali gól z presilovky 5 na 3, mali sme aj ďalšie šance a veril som, že zápas pôjde do predĺženia. Nevyužili sme presilovky a to spôsobilo, že nemáme ani jeden bod. Dnes nie som spokojný s výkonom hráčov."

Miškovec doma nestačil na Zvolen

Maďarský účastník slovenskej hokejovej Tipsport ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec doma podľahol HKM Zvolen 0:4 v piatkovom stretnutí 4. kola. Hostia viedli po prvej tretine zásluhou Lukáša Handlovského, súpera definitívne zlomili v druhej časti hry. V priebehu piatich minút skórovali postupne Rastislav Špirko, Michael Vandas a Michal Chovan. V záverečnej časti dal definitívu výsledku Milan Kytnár.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HKM Zvolen 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Handlovský (Vandas, Špirko), 30. Špirko (Vandane, Handlovský), 33. Vandas (Handlovský), 35. Michal Chovan (Kytnár), 56. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc - Synek, Tvrdoň, 1210 divákov

Miškovec: Adorján - T. Slovák, Szirányi, D. Kiss, Crawford, Milam, Rusk, Láda - Magosi, Loiseau, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Vincze, Vas, Harrison - Vojtkó, Galanisz, Ritó

Zvolen: Skapski - Ulrych, Drgoň, Charnaok, Vandane, Pöyhönen, V. Zeleňák, Andrisík, S. Růžička - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Handlovský, Špirko, Vandas - P. Zuzin, M. Holovič, Lušňák - S. Petráš, M. Halama, Šišovský

Viac o téme: HKM Zvolen HC 07 Orin Detva MHk 32 Liptovský Mikuláš DVTK Jegesmedvék Miškovec