Slováci prispeli k vysokej výhre Litvínova, Sparta ukradla v Plzni triumf po predĺžení

Pardubice nezvládli zápas proti LitvínovuPardubice nezvládli zápas proti Litvínovu Zdroj: Twitter HC Dynamo Pardubice

PLZEŇ - Štyria Slováci sa zapísali do streleckej listiny v piatkových zápasoch 3. kola najvyššej českej hokejovej súťaže.

František Gerhát a Juraj Mikúš skórovali v záverečnej tretine pri vysokom víťazstve Litvínova na ľade Pardubíc 6:2.

Obranca Peter Trška pomohol Vítkoviciam k výhre 3:1 v Mladej Boleslavi, keď vyrovnal na 1:1.

Rovnaký stav zariadil aj Andrej Kudrna v zápase jeho Sparty na ľade Plzne, Pražania zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Chomutov - Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Libor Hudáček (Liberec) 0+1

Karlove Vary - Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Mladá Boleslav - Vítkovice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Peter Trška (Vítkovice) 1+0 :

Plzeň - Sparta Praha 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Andrej Kudrna (Sparta) 1+0

Pardubice - Litvínov 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
František Gerhát 1+1, Juraj Mikúš 1+0, Jaroslav Janus (všetci Litvínov) odchytal celý zápas a kryl 34 striel

Viac o téme: HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice