VIDEO Slovenský supertalent výrazne prispel k remíze, z výhry sa tešil len Hrehorčák

Maxim ČajkovičMaxim Čajkovič Zdroj: sjseadogs.com

SAINT JOHN - Slovenský hokejový útočník Maxim Čajkovič si pripísal dve asistencie, no jeho tím Saint John podľahol Halifaxu 4:5 po predĺžení v piatkovom stretnutí juniorskej súťaže QMJHL.

Sedemnásťročný krídelník prihral na tretí a štvrtý gól svojho tímu v záverečnej tretine. O triumfe hostí rozhodol v 2. min predĺženia obranca Patrick Kyte.

Strelecky sa presadil slovenský útočník Sherbrooku Oliver Okuliar, v 54. min poslal duel proti domácemu Shawiniganu do predĺženia, ale jeho tím napokon neuspel 5:6. Patrik Hrehorčák prispel asistenciou k jasnému triumfu družstva Rouyn-Noranda nad Drummondvillom 6:2. Rodák z Popradu si pripísal aj dve "mínusky".

V inej juniorskej súťaži WHL strelil Martin Faško-Rudáš jediný gól Everettu, ktorý podľahol domácemu Vancouveru 1:3.

CHL je súťaž zastrešujúca tri kanadské juniorské hokejové ligy - WHL, OHL a QMJHL. Víťazi týchto troch súťaží každoročne bojujú o Memorial Cup, trofej pre celkového víťaza CHL. Do súboja o tento prestížny pohár je vždy zaradený aj domáci tím.

Zostrih zápasu Saint John Sea Dogs - Halifax Mooseheads:

Viac o téme: Halifax Mooseheads Patrik Hrehorčák Rouyn-Noranda Huskies Maxim Čajkovič Saint John Sea Dogs