VIDEO Tatar si otvoril strelecký účet za Montreal, bodovali aj Jaroš, Bakoš a Chára

Tomáš Tatar s prvým gólom v drese MontrealuTomáš Tatar s prvým gólom v drese Montrealu Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol o víťazstve Montrealu nad Ottawou 3:2 v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred začiatkom novej sezóny NHL. V 42. min za stavu 2:2 sa Tatar ocitol v predbránkovom priestore a tečoval strelu Brendana Gallaghera od modrej čiary za chrbát brankára Craiga Andersona. Celkovo Tatar odohral 15:16 min a pripísal si aj jeden plusový bod.

Bodoval aj obranca Ottawy Christián Jaroš, ktorý asistoval pri otváracom góle zápasu z hokejky Bradyho Tkachuka.

Až traja slovenskí hokejisti sa predstavili v drese Bostonu na ľade Detroitu, ale prehre 3:4 po predĺžení nezabránili. Rozhodol o nej Rus Jevgenij Svečnikov. Obranca Zdeno Chára a útočník Martin Bakoš sa predviedli jednou asistenciou, ďalší útočník Peter Cehlárik nebodoval. Kapitánovi Chárovi v štatistikách okrem asistencie zapísali 19:23 min, 3 strely, 3 bodyčeky, ale aj 2 trestné minúty a 2 mínusové body.

Erik Černák bol pri víťazstve Tampy Bay nad Nashvillom (5:2). Dvadsaťjedenročný obranca v drese "bleskov" strávil na ľade 20:05 min a zapísal si 3 bodyčeky, jednu zablokovanú strelu a celkovo 1 plusový bod.

Prípravné zápasy NHL - sobota:

Montreal - Ottawa 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:16 min, 1 gól, 1 strela, 1 plusový bod - Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:05 min, 1 asistencia, 1 strela, 4 trestné minúty, 2 "hity", 1 zablokovaná strela

Detroit - Boston 4:3 po predĺž. (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Zdeno Chára odohral 19:23 min, 1 asistencia, 3 strely, 3 "hity", 2 trestné minúty, 2 mínusky, 1 zablokovaná strela, Martin Bakoš odohral 10:24 min, 1 asistencia, 2 strely, 1 "hit", Peter Cehlárik (všetci Boston) odohral 16:25 min, 2 strely, 2 "hity", 1 mínuska

Tampa Bay - Nashville 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:05 min, 1 pluska, 3 "hity", 1 zablokovaná strela

Arizona - Anaheim 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Calgary - Vancouver 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Pittsburgh - Columbus 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Buffalo - Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

New York Islanders - New York Rangers 5:2 (1.1, 3:1, 1:0)

Minnesota - Colorado 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Dallas - Florida 3:4 po predĺž. (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

San Jose - Vegas 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 2:1, 0:2- 0:1)