VIDEO Pre takéto momenty sledujeme futbal: Šláger na Žitnom ostrove rozhodla posledná minúta!

Ľubomír Šatka z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo)Ľubomír Šatka z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) Zdroj: SITA/Martin Havran

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Spartaka Trnava podľahli domácemu DAC Dunajská Streda tesne 2:3 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. Už v siedmej minúte otvoril skóre domáci útočník Marko Divkovič. Devätnásťročný Chorvát využil zaváhanie obrancu Ivana Hladíka a nedal šancu brankárovi Dobrivojovi Rusovi. V 29. min sa do ojedinelej šance dostali aj hráči aktuálneho slovenského šampióna. Dlhý center Erika Grendela posunul na hranici šestnástky Erik Jirka hlavičkou na rozbehnutého Aliho Ghorbaniho, ktorý vyrovnal na 1:1.

Iránsky útočník stál aj na konci trnavského protiútoku v 62. min, za chrbát domáceho gólmana Martina Jedličku usmernil hlavičkou zblízka Grendelov center z pravej strany. V 76. min Ghorbaniho napodobnil Divkovič a takisto strelil svoj druhý gól v zápase, keď stál na správnom mieste a doklepol do súperovej bránky strelu Maksyma Tretiakova, ktorú Rusov vyrazil priamo k nemu.

Minútu pred koncom riadneho hracieho času si pýtal nešportovým spôsobom pokutový kop domáci Erick Davis, ale hlavný arbiter Michal Očenáš jeho hereckú vložku odhalil a "ocenil" ju žltou kartou. V samotnom závere, keď sa zdalo, že tímy si rozdelia body, udrel slovenský reprezentant v drese Dunajskej Stredy Erik Pačinda. Rusov znovu neudržal vo svojich rukaviciach strelu súpera a Pačinda rozhodol z dorážky o triumfe zverencov Petra Hyballu.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 9. kolo - nedeľa:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 3:2 (1:1)
Góly: 7. a 76. Divkovič, 90.+ Pačinda - 29. a 62. Ghorbani, ŽK: 55. Herc, 77. Kalmár, 89. E. Davis - 15. Janso, 20. Kulhánek, 71. E. Grendel, 86. Miesenböck, rozhodovali: Očenáš - T. Somoláni, Pozor, 9358 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis - Kalmár, M. Vida (73. Bednár), Herc (66. Pačinda) - Divkovič, K. Vida, Tretiakov (90.+ Bilenkyi)
Trnava: Rusov - L. Lupták (46. Čanturišvili), I. Hladík, Martin Tóth, Janso - M. Oravec, Kulhánek - Jirka (69. Miesenböck), E. Grendel, Malecki (82. Godál) - Ghorbani

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Vedeli sme, ako bude hrať Trnava, preto sme hrali s falošnou 9-kou. Nastúpili sme bez Baya, preto sme hrali bez centrov, chceli sme hrať po zemi. Od začiatku sme hrali s vysokým presingom, ale opäť sa stalo, že sme po dlhej lopte dostali gól. Žiaľ, dostávame lacné góly. V závere sme mali šancu za šancou. Poslal som do hry Pačindu a Bilenkjiho. V sezóne sa už viackrát stalo, že sme v posledných minútach dali gól. Naše mladé mužstvo hralo fantastický futbal."

Radoslav Látal, tréner Spartaka: "Do zápasu sme vstúpili zle, boli sme ďaleko od hráčov Dunajskej Stredy. Domáci mali veľa šancí, nám sa podarila jedna strela. Urobil som jednu zmenu do druhého polčasu, aj sme sa zlepšili. Išli sme do vedenia, ale za stavu 1:2 sme robili zlé rozhodnutia a súper nás potrestal. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Viac o téme: Spartak Trnava DAC Dunajská Streda
  • Zdroj: športky, SITA