VIDEO Poprad uspel v Košiciach s jedným gólom, Detva triumfovala nad Miškovcom

Na snímke radosť hráčov PopraduNa snímke radosť hráčov Popradu Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Stopercentná bilancia hokejistov Košíc v Tipsport lige sa skončila v domácom zápase s Popradom nezdarom 0:1 v nedeľňajšom zápase 5. kola. O jediný gól stretnutia sa postaral v 28. min kapitán Popradčanov Patrik Svitana. Poprad prvýkrát v sezóne bodoval na ľade súpera.

Košičania sú napriek strate bodov na prvom mieste tabuľky najvyššej slovenskej súťaže, pred druhými Novými Zámkami majú náskok jeden bod. "Kamzíkom" patrí piata pozícia.

HC Košice - HK Poprad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 28. Svitana (Matúš Paločko)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, D. Konc - Kacej, Šefčík, 4259 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Dudáš, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Lenďák, Krajňák - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilar - R. Žitný, Klíma, Hričina
Poprad: Vošvrda - Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, J. Ťavoda, Erving, S. Karlsson, - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - R. Václav, R. Heizer, S. Takáč - Abdul, L. Paukovček, Zagrapan - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Detva triumfovala nad Miškovcom, rozhodla až tretia tretina

Dva obraty a víťazstvo domácich 5:2 videli diváci v zápase Detvy proti maďarskému tímu DVTK Jegesmedvék Miškovecv. Najprv Miškovec otočil stav z 0:1 na 2:1 v priebehu prvej tretiny, no Detva v prostrednom dejstve znovu vyrovnala a troma zásahmi v záverečnej časti hry strhla vedenie na svoju stranu. O rozdielový gól sa postarali v 47. min bratanci Fekiačovci, keď Viktor prihral Frederikovi. Detva ukončila sériu troch prehier.

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Góly: 7. Ščurko (Murček, Puliš), 31. Martin Ďaloga (J. Milý), 47. F. Fekaič (V. Fekiač), 59. R. Gašpar (Puliš, Sládok), 60. Matúš Chovan (Puliš, Martin Chovan) - 16. Pance (Kulmala), 18. J. Milam (Pance, Vas)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Vas (Miškovec) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Adamec - Bogdaň, M. Smrek, 560 divákov

Zostavy:
Detva: Riečický - Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, D. Jendroľ, F. Fekiač - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, R. Gašpar, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, V. Fekiač
Miškovec: Duschek - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, J. Rusk - Loiseau, Vas, Harrison - Somogyi, Kulmala, Pance - Magosi, Galanisz, Ritó - Vojtkó, Vincze

Nitra zdolala Trenčín, rozhodli presilové hry

Hokejisti Nitry zvíťazili nad hráčmi Trenčína 3:1. Nitra sa ujala vedenia gólom v 24. min, keď Miroslav Pupák prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Tomáš Starosta vyrovnal v 48. min v presilovej hre, no Dukle to na body nestačilo. Víťazný gól strelil taktisto v početnej výhode obranca Grame McCormack. Rezultát stanovil Judd Blackwater opäť v presilovke, keď Trenčín pykal za príliš veľa hráčov na ľade.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 24. Pupák, (Adrián Sloboda, Fominych), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) - 48. Starosta (Sojčík, Radivojevič).
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Radivojevič (Trenčín) 10 + do konca zápasu za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Kókai - J. Tvrdoň, Váczi, 3034 divákov

Zostavy:
Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, Adrián Sloboda, Pupák - Lantoši, Marek Slovák, Blackwater - S. Buček, D. Richard, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Pätoprstý - Fominych, Čaládi, Hrušík
Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, Špankovič - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, Tibor Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Nové Zámky uspeli vo Zvolene po predĺžení

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine poslal hostí do vedenia v polovici zápasu Juraj Jurík. Zvolenčania zakrátko odpovedali gólom Milana Kytnára, za Nové Zámky však o 29 sekúnd neskôr skóroval Andreas Štrauch. Domáci opäť vyrovnali na začiatku tretej tretiny, presadil sa Petr Ulrych. O víťazstve hostí rozhodol v 3. minúte predĺženia po asistencii gólmana Andreja Košarišťana skúsený krídelník Henrich Ručkay. Nové Zámky majú v tabuľke Tipsport ligy 14 bodov a patrí im druhé miesto.

HKM Zvolen - MHC Mikron Nové Zámky 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 34. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan), 41. Ulrych (Drgoň, Kytnár) - 29. J. Jurík (Hain), 35. Štrauch, 63. H. Ručkay (Košarišťan)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Ľ. Šoltés, Stanzel, 1553 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski - Ulrych, Drgoň, Charnaok, Vandane, Pöyhönen, V. Zeleňák, Andrisík, Michal Roman - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Handlovský, Špirko, Vandas - P. Zuzin, M. Halama, Lušňák - S. Petráš, M. Holovič, Šišovský
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, P. König, A. Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek

Žilinčania zdolali Banskú Bystricu v predĺžení

Hokejisti Žiliny zvíťazili na domácom ľade nad majstrovskou Banskou Bystricou 3:2. Hostia sa ujali dvojgólového vedenia gólmi Alexa Tamášiho a Andreja Šťastného v presilovkách. Ešte pred prvou sirénou znížil Dominik Rehák. Ďalší gól padol až po ďalších 40 minútach hry, 177 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Lukáš Matejka. V predĺžení o výhre domácej Žiliny rozhodol Michal Barta. Žilinčania víťazstvom prerušili sériu štyroch prehier po sebe.

MsHK Doxxbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 18. Rehák (P. Beránek, Jankovič), 58. L. Matejka (Rudolf Huna), 62. Barta (Piegl) - 4. Tamáši (Asselin, Faille), 17. A. Šťastný (B. Miller, J. Sýkora)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Haszonits - Vyšný, Soltész, 423 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Mikoláš - Žilin, Jankovič, Bagin, Kučný, L. Matejka, Piegl, Mendrej - Balej, Húževka, Barta - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík - Hvila, Rehák, P. Beránek - Ondruš, Hrazdíra, Síkela
Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, I. Ďatelinka, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, V. Mihálik, Giľák, Biro - Asselin, Faille, A. Šťastný - J. Sýkora, Zigo, Róbert Varga - Belluš, T. Surový, Tamáši - Kabáč, Češík, T. Török

Liptovský Mikuláš zvíťazil v samostatných nájazdoch nad MAC Budapešť

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v Budapešti nad miestnym MAC 3:2 po samostatných nájazdoch. Domácich poslal do vedenia už v 2. minúte v presilovke Jared Brown. Liptáci odpovedali už o 5 minút neskôr rovnako v početnej prevahe zásahom Róberta Hunu. V druhej tretine sa dostala Budapešť opäť do vedenia gólom Mártona Pápu. V rovnakom dejstve znovu vyrovnal Róbert Huna. Po bezgólovej tretej tretine a predĺžení premenil rozhodujúci samostatný nájazd útočník Liptákov Michal Uhrík. Liptovský Mikuláš má v tabuľke Tipsport ligy 11 bodov a patrí mu tretie miesto.

MAC Budapešť - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. J. Brown (K. Nagy, Bodó), 30. Pápa (Garát, Kreisz) - 7. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 36. Róbert Huna (Kriška), rozhodujúci sam. nájazd: Uhrík
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, V. Fridrich - Valo, D. Konc ml., 450 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Fejes, Garát, G. Bugár - Terbócs, K. Nagy, Szabad - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Pápa, Kreisz, Odnoga
L. Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Lichanec, Vybiral - Števuliak, Piatka, A. Lištiak - Oško, Uhrík, L. Žiak

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HC 07 Detva DVTK Jegesmedvék Miškovec