Hovorkove prvé pocity v novom tíme: Škoda, že táto ponuka neprišla skôr

Marek Hovorka a Kim Won JungMarek Hovorka a Kim Won Jung Zdroj: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Marek Hovorka zažil počas minulého týždňa premiéru v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Reprezentačný krídelník sa dohodol na spolupráci s ruským klubom Admiral Vladivostok a debutoval na domácom ľade v súboji proti Slovanu Bratislava. Do najkvalitnejšej európskej súťaže zamieril po angažmáne v Košiciach vo veku 33 rokov, čo v našich podmienkach nebýva zvykom.

"Už počas leta som bol s tímom Admiralu na turnaji v Pardubiciach, ale neodohral som žiaden zápas, keďže som nemal podpísaný kontrakt. Po týždni strávenom s klubom ma poslali domov, aby som sa pripravoval na sezónu a počkal na september. Nevedel som, čo od toho očakávať, pretože za tri týždne sa môže veľa vecí zmeniť. Dohoda však platila a 9. septembra sme uzavreli zmluvu," prezradil Hovorka v rozhovore pre denník Šport.

Rodák z Dubice nad Váhom má dostatok legionárskych skúseností, keďže v Česku strávil s prestávkami až deväť sezón. Uplynulé dva ročníky však strávil na Slovensku, kde bol lídrom MsHK Žilina a HC Košice. Spoľahlivé výkony v domácej najvyššej súťaži mu najskôr priniesli účasť na olympiáde aj majstrovstvách sveta a teraz premiérový angažmán v KHL. "Som rád, že si zapíšem do životopisu túto skúsenosť. Možno škoda, že neprišla o päť alebo šesť rokov skôr, no musím ukázať, že na túto ligu mám."

Admiral odštartoval sezónu s kádrom, v ktorom figurovali výlučne ruskí hokejisti a jeden Bielorus. Teraz do tímu pribudol okrem Hovorku aj skúsený Čech Vojtěch Polák. "Väčšinu času trávim s ním. Som rád, že je tu chalan, s ktorým sa môžem rozprávať v rodnej reči. Navzájom si pomáhame," objasňoval člen slovenského strieborného výberu z MS 2012, ktorý je zatiaľ vo východoruskom meste spokojný.

"Vladivostok je krásny, ako keby ani nebol v Rusku. V univerzitnom centre, kde bývam, je množstvo Japoncov, Číňanov, alebo Kórejčanov. Je tu krásne prostredie, preto si asi ani nebudem hľadať nové bývanie a zostanem na našej báze," dodal Hovorka.

Viac o téme: Marek Hovorka Admiral Vladivostok
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Martin Havran
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články