LeBron chce s Lakers ukončiť nadvládu Golden Statu: Čaká nás dlhá cesta

LeBron James
LeBron James

LOS ANGELES - LeBron James sa postaral o menší rozruch v basketbalovej NBA, keď po neúspešnom finále po štyroch rokoch ukončil druhú anabázu v Clevelande a zamieril do Los Angeles Lakers. O jeho odchode sa špekulovalo dlhšie, ale podpisom zmluvy s tímom, ktorý chýba v play-off už päť rokov, vzbudil pochybovačné otázky.

Možnú odpoveď ponúkajú LeBronove obchodné aktivity. Tridsaťtriročná hviezda sa angažuje vo filmovom priemysle a možno práve blízkosť Hollywoodu ovplyvnila jeho sťahovanie do LA. James však prízvukuje, že pôsobisko si vybral čisto zo športových dôvodov. "Rozhodol som sa po porade s rodinou a rozhovore s predstaviteľmi klubu. Som basketbalista, to je moja práca. O moje spoločnosti sa starali kompetentní ľudia už dávno predtým," cituje Jamesa ESPN.

Keď bolo jasné, že opustí organizáciu Cavaliers, v zámorí sa očakával prestup do špičkového tímu, ktorý má možnosť zabojovať o celkový triumf a narušiť nadvládu Golden State. Warriors ovládli profiligu trikrát za posledné štyri roky. "Čaká nás dlhá cesta k dostihnutiu Golden State," tlmí ambície nabudených fanúšikov Lakers hráč, ktorý nechýbal vo finále play-off ostatných osem rokov. "Určite prídu víťazstvá i prehry, to je podstata športu. Čo však môžeme ovplyvniť, je naša príprava na každý zápas. Musíme sa koncentrovať a zlepšovať sa každý deň," dodal už takmer legendárny LeBron.


Tagy: LeBron James Los Angeles Lakers

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA