Slovenský útočník sa odvďačil trénerovi hetrikom: Mohol som ich streliť aj viac!

Alexander Jakubov v drese ZlínaAlexander Jakubov v drese Zlína Zdroj: fcfastavzlin.cz

ZLÍN - Slovenský útočník vlastniaci takisto české občianstvo Alexander Jakubov strelil tri góly v utorňajšom zápase šestnásťfinále Českého pohára (MOL Cup), keď pomohol prvoligovému Zlínu k víťazstvu 9:3 na trávniku divízneho Slavičína. V dvoch pohárových stretnutiach dosiahol už päť presných zásahov, pretože sa dvakrát presadil aj proti Kroměřížu.

"Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme síce na ihrisku dominovali a strieľali góly, ale po prestávke sme si to trochu skomplikovali, keď sme dvakrát inkasovali. Celý duel sme však kontrolovali a sme radi za postup. S hetrikom som spokojný, hoci som mohol streliť aj viac gólov," povedal pre Zlínský deník 27-ročný urastený útočník.

Jakubov dostal prvýkrát od príchodu do Zlína šancu v základnej jedenástke. V ligových súbojoch nastupuje výlučne z lavičky náhradníkov. V štyroch dueloch odohral dovedna len trinásť minút, no napriek tomu si pripísal jeden presný zásah proti Tepliciam. "Bude ťažké sa dostať do zostavy. Uvidíme, kto dostane šancu v najbližšom súboji," vyjadril sa rodák z Prahy, ktorý vyrastal v Košiciach a pochádza z česko-slovenskej rodiny.

Tento 192 centimetrov vysoký zakončovateľ začínal s futbalovou kariérou v MFK Košice a cez Inter Bratislava či Spartu Praha sa dostal až do slávneho portugalského klubu FC Porto. Väčšinu seniorskej kariéry však strávil v Česku, kde hrával prevažne v druhej najvyššej súťaži a debut na prvoligových trávnikoch zažil až v Zlíne. Počas sezóny 2013/14 krátko pôsobil na Slovensku v FK Senica, kde nazbieral dovedna osem štartov.

Viac o téme: Alexander Jakubov FC Fastav Zlín