Slovenský majster nespokojný s ofenzívnym predstavením: Dva góly boli málo

Momentka zo zápasu HC´05 iClinic Banská Bystrica - MAC Budapešť
Momentka zo zápasu HC´05 iClinic Banská Bystrica - MAC Budapešť

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice absolvovali v rozpätí ôsmich dní dve tipsportligové stretnutia proti nováčikovi súťaže MAC Budapešť. Kým v utorok 18. septembra úradujúci šampión u súpera prehral 0:4, o týždeň neskôr doma získal tri body za triumf 2:0. V ligovej tabuľke sa vyšplhali "barani" už na 4. miesto.

"Chceli sme zvíťaziť. Poučili sme sa z chýb, ktoré sme podcenili u súpera pred týždňom. Maďarský celok hrá dobre, nesústredili sme sa však na to, čo bolo v Budapešti. Napokon sme uspeli iba tesne, ale aj takéto sú zápasy. Snažili sme sa hrať jednoducho a bolo to napokon úspešné. Náš brankár chytal fantasticky, musím ho pochváliť, no nám to tam akosi nepadá. Mali sme veľa šancí, no nedali sme viac gólov. Musíme neustále strieľať a tie góly časom prídu," zhodnotil autor jedného z dvoch gólov súboja Alex Tamáši.

Hlavný kouč tímu spod Urpína Dan Ceman bol po utorkovom triumfe spokojný. "Odohrali sme dobrý zápas, dodržiavali sme herný systém a mali aj dobrý prechod do ofenzívy. Náš brankár chytal veľmi dobre, maďarský predviedol taktiež dobrý výkon, ťažko ho bolo prekonať. V defenzíve sme hrali podľa predstáv. V druhej tretine sme nerobili rýchle rozhodnutia s pukom. Tretia časť bola z našej strany veľmi dobrá, držali sme puk v nebezpečných pozíciách. Sme radi za víťazstvo, najmä po prehre v Žiline, kde sme mali veľa striel, ale nedokázali sme uspieť. Dnes sme sa sústredili na defenzívu, napriek tomu sme mali dosť striel. Škoda, že sme dali len dva góly a nie viac, pretože príležitosti sme na to mali,“ povedal Ceman.


Tagy: HC '05 iClinic Banská Bystrica MAC Budapešť Dan Ceman Alex Tamáši

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jakub Julény

DISKUSIA