Hviezda svetového formátu vracia požičané: Dostal som veľmi veľa a teraz chcem niečo vrátiť!

Vincent Kompany
Vincent Kompany

MANCHESTER - Kapitána futbalistov Manchestru City Vincent Kompany pôsobí v klube 10. sezónu a pri tejto príležitosti sa rozhodol vrátiť mestu "požičané".

V auguste sa na jeho počesť uskutoční exhibičný zápas a Kompany sa rozhodol venovať finančný výťažok z podujatia bezdomovcom v Manchestri. Zároveň sa so starostom metropolitnej oblasti Andym Burnhamom dohodol na založení charitatívnej organizácie "Tackle4MCR". Tá bude zbierať prostriedky na pomoc ľuďom bez domova pred nadchádzajúcou zimou.

"Mal som šťastie, že za uplynulú dekádu som bol súčasťou Manchestru City. Zažil som vzostup značky a klubu na vrchol. Súčasne stúpala aj kvalita života v regióne. Spoločne s rastom však je čoraz viditeľnejšia aj chudoba. Mnohí ľudia nemajú prístup k vymoženostiam rýchleho rozvoja a nemajú na výber, musia spať na ulici. Od Manchestru som dostal veľmi veľa a teraz chcem niečo vrátiť," povedal belgický stopér pre Manchester Evening News.

Tridsaťdvaročný bronzový medailista z MS 2018 Kompany pôsobí v City od roku 2008. Bol prakticky pri všetkých úspechoch klubu. Získal tri tituly v Premier League, rovnaký počet Ligových pohárov a raz triumfoval v FA Cupe a superpohári Community Shield.


Tagy: Manchester City Vincent Kompany

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA