Cibulkovej súperka ani nevie, ako sa to podarilo: Padalo to tam!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: TASR/Xinhua/Cheng Min

WU-CHAN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále na turnaji WTA Premier 5 Dongfeng Motor Wuhan Open v čínskom Wu-chane (celková dotácia 2,746 milióna USD, tvrdý povrch). V stretnutí štvrtkového štvrťfinále podľahla za 84 minút 5:7, 3:6 rovnako nenasadenej Arine Sobolenkovej. Bieloruska nastúpi v semifinále proti turnajovej šestnástke Ashleigh Bartyovej z Austrálie. Napriek neúspechu získa slovenská tenistka za štvrťfinálovú účasť nezdanenú prémiu vo výške 54 230 amerických dolárov a do rebríčka si pripíše 190 bodov.

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (31. v rebríčku WTA) a o deväť rokov mladšia Sobolenková (20.) odohrali prvé vzájomné stretnutie. Úvod prvého setu štvrtkového zápasu patril Slovenke, ktorá sa dostala do vedenia 2:0. Jej súperka dokázala otočiť skóre na 5:3 vo svoj prospech. Cibulková zabojovala a vyrovnala na 5:5. Posledné dva gemy prvého dejstva však patrili Sobolenkovej, ktorá za stavu 6:5 na príjme premenila prvý setbal. Na začiatku druhého setu pokračovala bieloruská tenistka v dobrom výkone, ktorý jej zabezpečil vedenie 3:0. Cibulková ešte dokázala znížiť na 2:3 z jej pohľadu. Bieloruska jej však znovu odskočila na 5:2 a následne pri svojom podaní za stavu 5:3 premenila prvý mečbal.

Aktuálna slovenská ženská jednotka Cibulková sa po úspešnom US Open, na ktorom postúpila do osemfinále, predstavila minulý týždeň na turnaji v japonskom Tokiu. Vo Wu-chane si 1. kole poradila s domácou Nao Hibinovou. V 2. kole jej vystavila stopku ďalšia Japonka Naomi Osaková. Na prebiehajúcom turnaji vo Wu-chane zdolala v 1. kole Rumunku Monicu Niculescovú 6:4, 6:3. V 2. kole zvíťazila nad ďalšou Rumunkou Simonou Halepovou. Svetovú a nasadenú jednotku zdolala 6:0, 7:5 a upravila vzájomnú bilanciu na 5:2 vo svoj prospech. V súboji o postup do štvrťfinále triumfovala nad Dariou Kasatkinovou z Ruska 6:3, 7:6 (3).

Víťazka v prvom rozhovore uviedla, že v najľudnatejšej krajine sveta sa cíti ako doma. "V Číne a špeciálne tu vo Wu-chane sa mi vždy darí. Z postupu do semifinále mám veľkú radosť. Základom úspechu v dnešnom zápase bola agresívna hra. Ani sama neviem, čím to bolo, že sa mi podarilo zahrať toľko winnerov. Snažila som udierať razantne do každej loptičky a padalo to tam."