Neuveriteľný výkon brankárov Petrohradu novým rekordom: Ruský gigant prepísal históriu KHL!

Magnus HellbergMagnus Hellberg Zdroj: ska.ru

PETROHRAD - Brankári SKA Petrohrad sa postarali o prekonanie rekordu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď neinkasovali už viac ako štrnásť tretín.

Nepriestrelnosť Švéda Magnusa Hellberga a Rusa Igora Šešťorkina trvá 297 minút a 34 sekúnd. Doterajšie prvenstvo patrilo CSKA Moskva. Klub z ruskej metropoly nedostal v minulej sezóne gól 280 minút a 32 sekúnd. Informoval o tom mediálny tím KHL na sociálnej sieti Twitter.

Gólmanov SKA zatiaľ naposledy prekonal Gleb Šaškov v 3. minúte domáceho súboja so Spartakom Moskva, ktorý sa uskutočnil 14. septembra. Odvtedy však Hellberg so Šešťorkinom eliminovali hráčov Severstaľu Čerepovec, Dinama Moskva, Lokomotivu Jaroslavľ aj Sibiru Novosibirsk. Vôbec najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu v rámci súťaží organizovaných na ruských klziskách dosiahol Čech Jiří Trvaj. V ruskej najvyššej súťaži v sezóne 2003/04 si udržal čisté konto v drese Lady Togliatti 305 minút a 56 sekúnd. Na prekonanie tohto míľnika potrebuje petrohradská dvojica už len 8 minút a 22 sekúnd.

Viac o téme: SKA Petrohrad Magnus Hellberg Igor Šešťorkin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: ska.ru
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články