VIDEO Z nádejného futbalistu cyklistický fenomén: Radosť zo zlatého double mu nezobral ani pád!

Remco Evenepoel napriek pádu získal na MS zlatý hetrik
Remco Evenepoel napriek pádu získal na MS zlatý hetrik

INNSBRUCK - Svoju jedinečnosť ukázal belgický cyklista Remco Evenepoel (18) aj na majstrovstvách sveta v Innsbrucku. Ešte nedávno nádejný futbalista slávneho Anderlechtu a mládežnícky reprezentant zavŕšil po časovke zlatom z pretekov juniorov zbierku triumfov, na ktoré stihol počas sezóny dosiahnuť. Patria medzi ne aj tituly európskeho šampióna z časovky aj z pretekov s hromadným štartom z polovice júla v českom Brne.

Ak sa snáď pri sledovaní dnešných pretekov pod azúrovým nebom niekto po páde niekoľkých jazdcov, do ktorého sa zapracoval aj hlavný favorit, začal domnievať, že takto výrazná komplikácia takmer v polovici trate už bude aj nad jeho sily, Evenepoel ho veľmi rázne vyviedol z omylu.

 

"Som veľmi šťastný. Pravdupovediac prišiel ten pád v zlý moment. Akurát vo chvíli, keď pred nami bol ten výstup (na Gnadenwald). A k tomu všetkému si mechanik nevšimol, že som v tom páde bol. Bol tam ešte jeden z našich chalanov, ktorému menil koleso, takže som musel odhadom počkať ešte asi dvadsať sekúnd a za vedúcimi jazdcami už som tak bol nejaké dve minúty. Dostať sa späť znamenalo odviesť veľa tvrdej práce," priznal Evenepoel.

Akonáhle sa mu to ale podarilo, cítil, že už má zase všetko pod kontrolou. "Boli tam síce vpredu ešte ďalší chlapci, ale to nebol problém, pretože pred nami boli dve stúpania tu na tom mestskom okruhu po Innsbrucku. Navyše som tam mal po ruke tímového parťáka Ilana van Wildera, ktorý na kopci odviedol skvelú prácu," ocenil Evenepoel , ktorého sa najdlhšie dokázal držať Nemec Marius Mayrhofer, ale ani on nakoniec nemal dostatok síl.

V záverečnom stúpaní do dedinky Igls šliapol Belgičan do pedálov naplno a Mayrhofer mizol v diaľke. Posledných 19 kilometrov išiel už Evenepoel sólo, ale zvládol ich úplne majstrovsky. A len čo dokončil seriál oslavných gest a prešiel triumfálne cieľom s bicyklom nad hlavou, už myslel na budúcnosť. S vierou, že bude podobne mimoriadna.

"Budúci rok už zo mňa bude profesionál. Príchod do stajne Quick-Step pre mňa bude skvelým krokom. Verím, že s tímom mojej cyklistickej kvality v pokoji ďalej porastú. Oni veria vo mňa a ja zase verím im. Tuším, že je pred nami nádherná budúcnosť. Samozrejme sa ale mám ešte čo učiť. a je toho veľa, veď na bicykli jazdím len rok a pol. Uvidíme, čo ďalšie roky prinesú," vyhlásil Evenepoel.

Nebál sa však vysnívané méty vysloviť nahlas. "Mojím hlavným snom sú tri preteky Grand Tours. Dobre viem, že k nim vedie ešte dlhá cesta. Zároveň som ale ešte stále dosť mladý a mám toho veľa pred sebou. Budem tvrdo makať a verím, že raz nejakú z Grand Tours vyhrám," povedal Evenepoel.


Tagy: Remco Evenepoel

Zdroj:
ČTK
Foto:
Simon Wilkinson/SWpix.com; Video: Youtube

DISKUSIA