VIDEO Mandžukič s Ronaldom strojcami obratu: Ani Hamšíkovci nezastavili rozbehnutý Juventus

Mario Mandžukič strieľa gól JuventusuMario Mandžukič strieľa gól Juventusu Zdroj: SITA/AP - Andrea Di Marco

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín bodovali naplno aj v 7. kole talianskej Serie A. V sobotňajšom šlágri zvíťazili nad SSC Neapol v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom 3:1. Pred Neapolom majú na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

Dva góly úradujúceho majstra strelil Mario Mandžukič po akciách Cristiana Ronalda, tretí pridal Leonardo Bonucci. Juventus je v tejto sezóne stále stopercentný a na konte má osem víťazstiev. Uspel aj v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze Ligy majstrov, keď vo Valencii triumfoval 2:0.

Marek Hamšík so spoluhráčmi Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Andrea Di Marco

Neapol začal v Turíne aktívnejšie a v 11. minúte sa ujal vedenia, keď po akcii Allana s Jose Mariom Callejónom skóroval Dries Mertens do prázdnej bránky. V druhej polovici prvého polčasu Juventus prevzal iniciatívu a dočkal sa vyrovnania zásluhou Mandžukiča, ktorý zužitkoval center Ronalda.

Druhý polčas odštartovali domáci náporom a v 50. minúte druhýkrát udreli. Ronaldova strela spoza šestnástky sa odrazila od bránkovej konštrukcie s Madžukičovi, ktorý ju poslal do siete. Po hodine hry musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín Mario Rui a Neapol dohrával s desiatimi. Triumf "starej dámy" spečatil po rohovom kope Ronalda stopér Bonucci. Gól Ronalda v závere neplatil pre ofsajd.

Juventus Turín - SSC Neapol 3:1 (1:1)
Góly: 26. a 50. Mandžukič, 77. Bonucci - 11. Mertens, ČK: 60. Rui (Neapol)