Arsenal prišiel o českú brankársku jednotku: Čecha čaká dôkladné vyšetrenie

Petr Čech pre zranenie duel s Watfordom nedochytal
Petr Čech pre zranenie duel s Watfordom nedochytal

LONDÝN - Český brankár futbalistov londýnskeho Arsenalu Petr Čech verí, že po zranení stehenného svalu bude do troch týždňov späť v hre. V pondelok ho čaká dôkladné vyšetrenie.

Tridsaťšesťročný český gólman sa zranil pri odkope od bránky na konci prvého polčasu víťazného ligového zápasu s Watfordom a musel prepustit miesto na ihrisku náhradníkovi Berndovi Lenovi.

"Prdl mi v zadnom stehennom svale. Verím, že budem do troch týždňov späť," uviedol na svojom webe Čech. "Petr bude chýbať asi dva až tri týždne. Zajtra sa podrobí dôkladnejšiemu vyšetreniu. Do zranenia predvádzal dobrý výkon a som rád, že Leno na neho dokázal nadviazať," povedal včera po zápase kouč Arsenalu Unai Emery.

Čech pred reprezentačný prestávkou zrejme nestihne zápas Európskej ligy v Karabachu ani ligové derby s Fulhamom. "V minulom zápase proti Evertonu a teraz proti Watfordu som niekoľkokrát pri centri zbúral pár hráčov a telo mi to asi vrátilo. Začal som vnímať, že sval nie je stopercentný, ale nechcel som ísť z boja. Dúfal som, že dohrám polčas a s doktormi sa poradíme, čo ďalej," uviedol Čech.

"Potom som to vykopol a hneď mi bolo jasné, že to nepôjde. V pondelok idem na vyšetrenie, ktoré napovie, ako dlho ma zranenie bude limitovať. Ja dúfam, že sa vrátim rýchlo. Snáď budem po októbrovej reprezentačnej pauze späť," doplnil bývalý dlhoročný český reprezentant.

Čech musel pre zranenie striedať tiež vo februárovom zápase s Evertonom. Vtedy si privodil po zrážke s útočníkom Niassa problémy s lýtkom.


Tagy: Petr Čech Arsenal Londýn Watford Bernd Leno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
skysports.com

DISKUSIA