Oslabená Ostrava zdolala Slaviu: Zošívaných nezachránil ani gól Stocha

Miroslav Stoch Miroslav Stoch Zdroj: slavia.cz

PRAHA - V nedeľnom zápase 10. kola najvyššej českej futbalovej súťaže zvíťazil oslabený Baník Ostrava na mestskom štadióne vo Vítkoviciach nad Slaviou Praha 2:1. "Zošívaných" nezachránil od prehry ani gól slovenského stredopoliara Miroslava Stocha.

Domáci po štvrťhodine hry prišli o Milana Baroša, ktorý videl za faul na Tomáša Součka žltú, no po vzhliadnutí videozáberov napokon rovno červenú kartu. Už o päť minút však Baník viedol, keď center Daniela Holzera našiel hlavu Martina Filla. Radosť domácich trvala iba sedem minút. Rumun Alexandru Baluta poslal hlavou loptu na nohy nabiehajúceho Stocha, ktorý prudkou prízemnou strelou vyrovnal.

Tesne pred odchodom do kabín prišla nevydarená prihrávka Součka, ktorú zachytil Holzer a posunul ju Fillovi. Autor prvého gólu nezaváhal a krížnou strelou prekonal brankára Kolářa. Slavia napriek prehre naďalej vedie tabuľku súťaže o skóre pred Viktoriou Plzeň.