VIDEO Valverde sa po 19 rokoch konečne dočkal: Krásne symbolický ceremoniál ozdobil Sagan

Na snímke vľavo slovenský cyklista Peter Sagan gratuluje Španielovi Alejandrovi Valverdemu na pódiu po zisku titulu majstra sveta a víťazstve pretekov mužskej kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v  rakúskom InnsbruckuNa snímke vľavo slovenský cyklista Peter Sagan gratuluje Španielovi Alejandrovi Valverdemu na pódiu po zisku titulu majstra sveta a víťazstve pretekov mužskej kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v rakúskom Innsbrucku Zdroj: TASR - Martin Baumann

INNSBRUCK - Slávnostný ceremoniál po pretekoch mužov s hromadným štartom na svetovom šampionáte cestných cyklistov v Innsbrucku bol krásne symbolický. Dosluhujúci trojnásobný šampión Peter Sagan zavesil na krk zlatú medailu novému majstrovi sveta Alejandrovi Valverdemu.

Španielsky 38-ročný veterán sa po 19 rokoch v profipelotóne a 12 účastiach na majstrovstvách sveta dočkal medaily s najcennejším odleskom. Aj bez nej mal doteraz na konte najviac medailí spomedzi všetkých aktívnych cyklistov - dve strieborné a štyri bronzové.

"Je to úžasné, splnil sa mi sen. Sníval som ho dlhé roky. Musím sa poďakovať tímu. Všetci moji spolujazdci si zaslúžia absolútne ocenenie, čo dnes pre mňa odviedli. Ja som si nakoniec uchoval dosť energie do záverečného šprintu a vyšlo mi to. Fantázia," povedal Alejandro Valverde v prvej reakcii po pretekoch.

 

 

Peter Sagan prijal výzvu zúčastniť sa na svetovom šampionáte, kde podľa reálneho odhadu jeho schopností mal len maličkú šancu uspieť. Porcia 4670 m výškových metrov bola pre neho privysoká, z pretekov dlhých 258,5 km odstúpil približne 80 km pred ich koncom. Vtedy už trvalo stratil kontakt so skupinou favoritov, ktorá v kopcoch výrazne zvýšila tempo. "Dalo sa vidieť, že to nebolo nič moc. Skúsil som to, ale keď som cítil, že to nemá žiadny význam, odstúpil som," komentoval Peter Sagan aj pre špecializovaný web cycling-info.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Peter Sagan Alejandro Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články