VIDEO Sagan hrdinom aj napriek odstúpeniu: Peťo bojoval ako pravý šampión!

Na snímke slovenský cyklista Peter SaganNa snímke slovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR - Martin Baumann

INNSBRUCK - Po troch rokoch sa skončilo kraľovanie Petra Sagana na majstrovstvách sveta. V Innsbrucku 28-ročný Slovák nenadviazal na svoje tituly z amerického Richmondu, katarskej Dauhy a nórskeho Bergenu, keď približne 80 km pred koncovkou 258,5 km dlhých pretekov odstúpil. Víťazom sa stal Španiel Alejandro Valverde.

Saganovi zjavne nesadol náročný vrchársky profil v Innsbrucku, už 95 km pred cieľom strácal kontakt so skupinou hlavných favoritov a jeho mimika tváre naznačovala, že má toho plné zuby.

"Ako sa aj očakávalo, tak UCI Majstrovstvá sveta 2018 boli určené pre vrchárov. Okruh v Innsbrucku bol veľmi náročný a nesedel pre jazdcov takého typu ako som ja. Avšak, ako v každých pretekoch, dal som do toho všetko a čo je dôležitejšie, chcel som si uctiť dúhový dres, tak ako som to robil, odkedy som ho získal prvýkrát v Richmonde. Gratulujem Alejandrovi Valverdemu k jeho víťazstvu a k titulu majstra sveta," napísal Sagan na svojom Facebooku.

Ľudia z celého sveta mu okamžite vyjadrili podporu a v komentároch mu prejavili veľkú úctu a rešpekt za to, že sa vôbec zúčastnil náročnej trate a dal do toho všetko ako pravý šampión.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Zdroj: SITA, športky