Jaroš v zámorí presvedčil: Záverečné škrty prežil, zostáva v prvom tíme Ottawy!

Christián Jaroš
Christián Jaroš

OTTAWA - Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš sa udržal v prvom tíme Ottawy Senators a nový súťažný ročník odštartuje v NHL. Miestenku v kádri "senátorov" si vyslúžili dobrými výkonmi počas prípravného obdobia.

Vedenie Ottawy pôvodne zvažovalo, koho z dvojice Jaroš - Maxim Lajoie pošle na farmu, prípadne či presunie do AHL cez waiver listinu Bena Harpura. Napokon sa rozhodlo, že sezónu začne s 13 útočníkmi a až ôsmimi obrancami, takže už v defenzíve neškrtalo žiadne meno. Jaroš tak rozšíri zbierku svojich profiligových štartov, premiéru v NHL absolvoval už v minulej sezóne, keď odohral za Senators dva zápasy. Kanadský klub začne sezónu bez slovenského útočníka Mariána Gáboríka, ktorý sa stále zotavuje po operácii  posunutej medzistavcovej platničky.

Masívne škrty v Toronte prežil aj Martin Marinčin. Maple Leafs zúžili káder na 26 mien a stále v ňom zostáva aj slovenský zadák. Na farmu do Toronta Marlies putovali z bekov Calle Rosen, Andreas Borgman aj Timothy Liljegren, kým v prvom tíme zostalo ešte deväť obrancov. Maple Leafs zrejme začnú ročník so siedmimi, možno ôsmimi zadákmi. Podľa zámorských médií by mal mať pozíciu istú Igor Ožiganov, o mene siedmeho obrancu sa rozhodne medzi Marinčinom, Connorom Carrickom a Justinom Hollom.


Tagy: Martin Marinčin Ottawa Senators Toronto Maple Leafs Christián Jaroš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Palkovič

DISKUSIA