Najväčší favorit na zisk titulu sa doťahuje s vlastným hráčom: Nie je zmluva, nebude sa hrať

Auston Matthews a William Nylander sa tešia z gólu
Auston Matthews a William Nylander sa tešia z gólu

TORONTO - Švédsky hokejový útočník William Nylander stále nemá podpísanú zmluvu na blížiacu sa sezónu zámorskej NHL. Dvadsaťdvaročný rodák z Calgary je momentálne obmedzeným voľným hráčom a vyjednáva s Torontom Maple Leafs o nových podmienkach zmluvy. Produktívny forvard neabsolvoval s tímom prípravný kemp a začalo sa špekulovať aj o jeho možnej výmene.

"Diskusie prebiehajú. Viem, že každý by chcel, aby sme sa dohodli čo najrýchlejšie, ale je to istý proces, ktorým si musíme prejsť. Ak sa hráčovi skončí nováčikovská zmluva, je to vždy o tom, či podpíše kratší alebo dlhodobý kontrakt. Obe strany sa zameriavajú na dlhšie obdobie, čo sa dohaduje ťažšie. Je to významné rozhodnutie pre hráča aj celý tím," povedal v rozhovore pre Toronto Star generálny manažér "javorových listov" Kyle Dubas, ktorý poprel možnosť výmeny.

Toronto patrí medzi favoritov na zisk Stanleyho pohára v nasledujúcej sezóne. Mužstvo je postavené na viacerých mladých hokejistoch na čele s Austonom Matthewsom alebo Mitchom Marnerom. Do kádra navyše pribudol aj John Tavares a na súpiske sa nachádza taktiež skúsený Patrick Marleau. Prípadný úspech by však mohol zvýšiť finančné požiadavky najmä u hráčov, ktorým sa o rok skončia zmluvy. Do tejto kategórie spadajú Matthews s Marnerom, Kasperi Kapanen či Jake Gardiner. Vedenie klubu je preto pri podmienkach Nylanderovej zmluvy opatrné, aby dokázalo udržať kľúčových mužov pod platovým stropom. "Musíme byť v tomto procese veľmi obozretní, pretože bude mať vplyv na celé naše mladé jadro. My sa snažíme, aby všetci zostali a udržali sme si ich tak dlho ako budeme môcť," vyjadril sa Dubas ešte v septembri.

Nylander v uplynulých dvoch sezónach nazbieral v základnej časti zhodne 61 bodov a patril k dôležitým postavám tímu. Rovnako podstatnú úlohu mal hrať aj v ročníku 2018/19, ale tesne pred štartom základnej časti nemá na konte ani jeden prípravný zápas, čo ho podľa trénera Mika Babcocka oproti klubovým konkurentom znevýhodňuje. "Chlapci, ktorí pracujú každý deň sú pred tými, ktorí to tak nerobia. Je to však súčasť biznisu a ja tomu všetkému rozumiem. Je náročné trénovať v takej intenzite, keď sa pripravujete individuálne. Nie je to len tak," povedal pre televíziu TSN skúsený kouč Maple Leafs. Súčasťou kádra tejto organizácie je aj slovenský obranca Martin Marinčin.


Tagy: Toronto Maple Leafs William Nylander Kyle Dubas

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Frank Gunn

DISKUSIA