VIDEO Šláger vo Wembley ofenzívnou prestrelkou: Dvojgólový Messi spečatil triumf Barcelony

Lionel Messi a Toby Alderweireld v súboji o loptuLionel Messi a Toby Alderweireld v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Frank Augstein

LONDÝN - V šlágri B-skupiny i celého stredajšieho programu zvíťazil FC Barcelona nad domácim Tottenhamom Hotspur 4:2. Katalánsky gigant vďaka lepšiemu skóre figuruje na čele zoskupenia pred milánskym Interom, ktorý má taktiež po dvoch zápasoch na konte plný počet bodov.

V 2. minúte sa brankár Lloris dopustil veľkej chyby, neodhadol let lopty po pase Messiho a vybehol až na kraj šestnástky, čo využil pohotový Coutinho. V 28. minúte zvýšil náskok katalánskeho giganta exportnou strelou Rakitič. "Kohútom" vrátil nádej Kane, ktorý sa v 52. minúte presadil individuálne a krížnou strelou prekonal ter Stegena. Ale iba na chvíľu, v 56. minúte zaúradoval výborne hrajúci Messi a vrátil svojmu tímu dvojgólové vedenie. Vďaka Lamelovi sa domáci opäť priblížili, ale "Barca" v závere vďaka Messimu zasadila súperovi K.O.

Lionel Messi dáva gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Frank Augstein

Tottenham Hotspur (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 2:4 (0:2)
Góly: 52. H. Kane, 66. Lamela - 2. Coutinho, 28. Rakitič, 56. a 90.+ Messi, rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies - Winks, Wanyama (57. Dier) - Lucas Moura, Lamela (79.Llorente), Son Heung-min (66. M. Sissoko) - H. Kane

Barcelona: Ter Stegen - N. Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Arthur (87. Arturo Vidal), Busquets, Rakitič - Messi (90.+ Vermaelen), L. Suárez, Coutinho (83. Rafinha)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Tottenham Hotspur Harry Kane
  • Zdroj: SITA, TASR, športky