VIDEO Nepremenených šancí na niekoľko zím: Pražská Slavia trestuhodne stratila body v Petrohrade

Brankár Ondřej Kolář zasahujeBrankár Ondřej Kolář zasahuje Zdroj: SITA/AP/Dmitri Lovetsky

PETROHRAD - Futbalisti pražskej Slavie prehrali v druhom zápase základnej skupiny Európskej ligy v Petrohrade 0:1. Český vicemajster víťaza Pohára UEFA a Superpohára z roku 2008 prakticky celý zápas prehrával, v 80. minúte však z prvej strely domácich na bránku rozhodol striedajúci Alexander Kokorin. Červenobielym nebolo nič platné, že súpera prestrieľali 23:7. Miroslav Stoch trafil v prvom polčase brvno.

Slavia má po dvoch zápasoch na konte tri body za úvodnú domácu výhru 1:0 nad Bordeaux, Zenit o bod viac. Červenobieli sa v ďalšom dueli predstavia 25. októbra na štadióne FC Kodaň. Do jarných vyraďovacích bojov postúpia prvé dva tímy.

Zenit Petrohrad - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Gól: 80. Kokorin

Viac o téme: Zenit Petrohrad Slavia Praha
  • Zdroj: ČTK, športky