VIDEO Grandióznych deväť minút pre AC Miláno, totálne trápenie Chelsea a veľký večer Gerrarda!

Obávaný strelec HiguaínObávaný strelec Higuaín Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BRATISLAVA - V zápase 2. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 zvíťazili futbalisti Dinama Záhreb v Bruseli nad domácim Anderlechtom 2:0. V paralelne hranom súboji prehral slovenský majster Spartak Trnava na pôde Fenerbahce Istanbul rovnakým pomerom.

Chorvátski hráči sa dostali do vedenia v 19. minúte po premenenej jedenástke Izeta Hajroviča. Po pár sekundách druhého polčasu prišli domáci o vylúčeného Ognjena Vranješa. Hostia svoje víťazstvo spečatili druhým gólom, keď sa v 68. minúte presadil s pomocou teču domáceho obrancu Amer Gojak. Dinamo je tak na čele "trnavskej" skupiny s plným počtom bodov. FC Kodaň vyhral na ihrisku Girondins Bordeaux 2:1. Na prvý gól hostí, ktorý strelil v 42. minúte Pieros Sotiriou, centroval z rohu slovenský reprezentant Ján Greguš.

2. kolo skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2019:
A-skupina
Bayer Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (1:1)
Góly: 44. Havertz, 49. a 88. Alario, 90.+2 Brandt - 25. Tričkovski, 90.+1 Raspas. Rozhodca: Aranovskij (Ukr.)

FC Zürich - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)
Góly: 84. Palsson. Rozhodca: Munuera (Šp.)

B-skupina:
FC Salzburg - Celtic Glasgow 3:1 (0:1)
Góly: 55. a 73. Dabbur (druhý z 11 m), 61. Minamino - 2. Edouard, ČK: 72. Forrest (Celtic). Rozhodca: Boiko (Ukr.)

Rosenborg Trondheim - RB Lipsko 1:3 (0:1)
Góly: 79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konate, 61. Cunha. Rozhodca: Guida (Tal.)

C-skupina
Girondins Bordeaux - FC Kodaň 1:2 (0:1)
Góly: 84. Sankhare - 42. Sotiriou, 90.+2 Skov, ČK: 90.+3 Zeca. Rozhodca: Reinshreiber (Izr.)
/J. Greguš odohral za hostí celý zápas, D. Vavro nastúpil v 86. minúte/

D-skupina
Anderlecht Brusel - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)
Góly: 19. Hajrovič (z 11 m), 68. Gojak. ŽK: Vranješ - Stojanovič, Theophile-Catherine, Ademi, Hajrovič, ČK: 46. Vranješ - 90.+3 Theophile-Catherine. Rozhodca: Bezborodov (Rus.)

Anderlecht: Didillon – Najar (66. Saief), Vranješ, Sanneh, Milič – Bakkali (85. Marioka), Makarenko, Trebel, Amuzu – Santini, Dimata (85. Lawrence).  Náhradníci: Boeckx – Gerkens, Lawrence, Morioka, Kums, Saief, Bornauw.

Dinamo: Livakovič – Stojanovič, Theophile-Catherine, Dilaver (46. Perič), Rrahmani – Gojak, Ademi, Olmo – Hajrovič (76. Šunjič), Petkovič, Oršič (89. Gavranovič).

E-skupina
FK Karabach Agdam - Arsenal Londýn 0:3 (0:1)
Góly: 4. Sokratis, 53. Smith-Rowe, 80. Guendouzi. Rozhodca: Massa (Tal.)

Vorskla Poltava - Sporting Lisabon 1:2 (1:0)
Góly: 10. Kulač - 90. Montero, 90.+3 Cabral. Rozhodca: Dabanovič (Č. Hora)

F-skupina
AC Miláno - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)
Góly: 70. a 79. Crutone, 76. Higuaín - 14. Guerrero. Rozhodca: Rozhodca: Madden (Škót.)

Betis Sevilla - F91 Dudelange 3:0 (0:0)
Góly: 56. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello. Rozhodca: Dallas (Škót.)

K-skupina
FC Astana - Stade Rennes 2:0 (0:0)
Gól: 64. Zainutdinov, 90.+1 Tomasov

G-skupina
Glasgow Rangers - Rapid Viedeň 3:1 (1:1)
Góly: 44. Morelos, 84. Tavernier (z 11 m), 90.+4 Morelos - 42. Berisha. Rozhodca: Buquet (Fr.)

Spartak Moskva - FC Villarreal 3:3 (1:1)
Góly: 34. a 82. Ze Luis (prvý z 11 m), 85. Melgarejo - 13. Ekambi, 49. Fornals, 90.+6 Cazorla (z 11m). Rozhodca: Siebert (Nem.)

H-skupina
Eintracht Frankfurt - Lazio Rím 4:1 (2:1)
Góly: 4. a 90.+4 Da Costa, 28. Kostič, 52. Jovič  - 23. Parolo, ČK: 45.+3 Basta, 59. Correa (obaja Lazio). Rozhodca: Gozubuyuk (Hol.)

Apollon Limassol - Olympique Marseille 2:2 (0:0)
Góly: 74. Markovič, 90.+1 Zelaya - 50. Payet, 67. Luiz Gustavo

I-skupina
Sarpsborg 08 - KRC Genk 3:1 (1:0)
Góly: 6. a 63. Mortensen, 54. Zachariassen - 49. Trossard. Rozhodca: Bebek (Chorv.)

Malmö FF - Besiktas Istanbul 2:0 (0:0)
Góly: 53. Erkin (vlastný), 76. Rosenberg (z 11 m). Rozhodca: Stavrev (Mac.)

J-skupina
FC Krasnodar - FC Sevilla 2:1 (0:1)
Góly: 72. Pereyra, 88. Okriašvili - 43. Kabore (vlastný). Rozhodca: Strombergsson (Švéd.)

Standard Liége - Akhisar Belediyespor 2:1 (2:1)
Góly: 17. Emond, 40. Djenepo - 32. Ayik, ČK: 82. Yumlu (Belediyespor)