VIDEO Košice ovládli šláger s Nitrou, drámu v krajskom derby rozhodli posledné sekundy

Ladislav Nagy a nitriansky brankár Foltán FrederikLadislav Nagy a nitriansky brankár Foltán Frederik Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Úvod zápasu patril herne aj gólovo domácim. Ich snahu o prvý gól podporila presilovka v 6. minúte, ktorú strelou spomedzi kruhov využil Nagy - 1:0. Nitrania postupne vyrovnali hru, viackrát sa dostali na dostrel Habalovej bránky, ale do vyloženej príležitosti sa dlho nevedeli dostať. Na 2:0 mohol v 10. minúte zvýšiť Krajňák, v úniku dvoch proti jednému však neskóroval.

Hostia do druhej tretiny zlepšili pohyb aj ofenzívnu aktivitu a častejšie sa hralo pred košickým brankárom Habalom. Ten podržal svoj tím v úvode druhej časti pri presilovke Nitry, zmaril aj Šiškovu strelu bez prípravy či sľubnú príležitosť Bučeka. Dôležitý moment priniesla 39. minúta. V najväčšej šanci domácich v druhej časti najskôr neuspel Galamboš, ktorý neskóroval v brejku dvoch na jedného a v následnom protiútoku vyšla Lantošimu kľučka na Kocha i strela do Habalovho protipohybu - 1:1.

Evan Brophey a nitransky Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR – František Iván

Košičania však získali náskok späť už v 43. minúte. Na začiatku tretej časti síce nevyužili presilovku, ale po nej Suja prekvapil brankára Foltána strelou spoza hráča - 2:1. Košičania boli herne na koni, súperovi veľa nedovoľovali a od 46. minúty viedli už 3:1, keď presilovku o dvoch hráčov využil Haščák - 3:1. Hostia sa nevzdávali, blízko k znižujúcemu gólu boli v presilovke v polovici tretej časti, ale gól nepriniesol ani efektný prienik Blackwatera v 51. minúte. Košičanom sa darilo držať dvojgólový náskok aj vďaka pozornému Habalovi. Hostia skúsili v 59. minúte hru so šiestimi hráčmi, viackrát zovreli súpera v obrannom pásme, no ďalší gól už diváci nevideli.

HC Košice - HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 6. Nagy (Pretnar, Brophey), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Haščák (Pretnar) - 39. Lantoši (Blackwater, Slovák). Rozhodovali: Snášel, Rencz - Váczi (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3952 divákov.

HC Košice: Habal - Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, McDowell, Dudáš, Koch - Spilar, Brophey, Nagy - Netík, Galamboš, Kafka - Haščák, Krajňák, Suja - Hričina, Klíma, Žitný - Petráš

HK Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Rais, Rácz, Mir. Pupák, Sloboda - Scheidl, Slovák, Lantoši - Rapáč, Bortňák, Hrušík - Buček, Richard, Blackwater - Šiška, Čaládi, Pätoprstý - Fominych, Mrázik

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Sme radi za tri body, ale s hrou najmä v strede zápasu od 10. do 40. minúty nie sme spokojní. V tomto úseku sme súperovi dovolili hrať svoj zápas a prispôsobili sme sa jeho hre. Spokojní sme s tromi bodmi a s realizovaním presiloviek, ktoré rozhodli tento zápas."

Antonín Stavjaňa, tréner HC Košice: "Mali sme problémy so zložením obrany, keďže nám vypadli Morrison a Versteeg. Do Košíc sme preto prišli s pokorou. Napokon sme odohrali dobrý zápas, po ktorom som hráčov pochválil za prístup. Jediné, s čím nie sme spokojní, je prejav v presilovkách. Keby sme tie odohrali lepšie, tak by sme dnes zrejme bodovali."

Žilina uspela v krajskom derby

Žilinčania v krajskom derby inkasovali už po 102 sekundách, keď sa po spolupráci bratskej dvojice Hunovcov v presilovke presadil pri ľavej žrdi Richard. V 4. min. mohol vyrovnať Bárta, ktorý zachytil rozohrávku hostí, ale jeho strela zazvonila na konštrukciu Kislicinovej bránky. Hral sa vyrovnaný hokej, šance boli na oboch stranách, ale brankári veľmi veľa vážnej práce nemali. V závere tretiny však domáci za 49 sekúnd otočili stav, keď sa najskôr v páde presadil český útočník "vlkov" Beránek a o chvíľu aj prudkou strelou jeho krajan Bárta.

V druhej sa hralo svižne, prerušení bolo málo a hokej mal dobré tempo. V prvej polovici prostrednej tretiny hrali domáci trikrát presilovku, no početnej výhode domácich Liptáci odolali bez inkasovaného gólu. Ani jeden z tímov nemal prevahu, aj keď korčuliarsky boli na tom hostia o čosi lepšie. V 36. min. však Liptáci predsa len vyrovnali, keď pri signalizovanom vylúčení Števuliak prihral spoza Horčičku medzi kruhy a úplne voľný Vybíral brankára Žiliny prestrelil. Hostia sa však z vyrovnaného stavu netešili dlho, pretože "vlci" v 38. min. konečne využili presilovku a zásluhou strely švihom z hokejky Hvilu išli opäť do vedenia.

Už v 48. sekunde tretej časti hry však zásluhou akcie Oška a dorážky Piatku Mikulášania opäť vyrovnali. Oba tímy hrali rýchlo, útočne, snažili sa strhnúť vedenie na svoju stranu, ale šancí bolo málo, a ak sa aj vyskytli väčšie, ako v prípadoch Krišku či Jankoviča, dokázali ich pozorní brankári na jednej či druhej strane zneškodniť. Vyrovnaný zápas smeroval do predĺženia, ale v závere sa domácim podarilo hostí uzamknúť nadlho v ich obrannom pásme a 11 sekúnd pred koncom strelou od modrej rozhodol o tesnom víťazstve Žiliny český obranca Jiří Kučný.

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Bárta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matejka), 60. Kučný (Hvila, J. Ručkay) - 2. Rich. Huna (Rób. Huna, Nádašdi), 36. Vybíral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak). Rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 502 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina: Horčička – Kučný, Jankovič, Žilin, Bagin, Kučný, Matejka, Piegl, Mendrej, Pastor – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Síkela, Beránek - Ondruš, Dom. Rehák, Hrazdíra

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislicin – Mezovský, Nádašdi, Kuráli, Suchý, J. Nemec, Korím, M. Bača, Fereta – Kriška, Rich. Huna, Rób. Huna – Uram, Lištiak, J. Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Žiak, Uhrík, Vybíral

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: "Nakopli sme sa v závere prvej tretiny, ktorú sme nehrali dobre. Potom to už bolo z našej strany lepšie, mali sme väčší hlad po víťazstve, súper sa však doťahoval. V kritických momentoch nás podržal brankár Horčička. Súper si možno bod zaslúžil, ale som rád, že sme vybojovali tri body, lebo Liptáci hrajú vonku výborne. Možno príde na naše hokejky väčší pokoj."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Bol to bojovný zápas, v ktorom sme mali dobrý začiatok. Hrali sme organizovane, Žilinu sme nepúšťali do veľkých šancí a išli sme do vedenia. Záver tretiny sme nezvládli a dvakrát sme zblízka inkasovali. Vyrovnali sme potom v zápase dvakrát, v záverečnej tretine sme mohli ísť aj do vedenia. Záver sa mi ťažko hodnotí, pretože dostať 11 sekúnd pred koncom gól, to by sa nám nemalo stávať. Minimálne bod sme si zaslúžili, ale domáci dali o gól viac a my odchádzame bez bodu, čo nás mrzí."

Banská Bystrica zvíťazila v Maďarsku

Dianie v prvej tretine ovplyvnili presilovky, keď hráči na ľade premenili tri zo štyroch. Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí si od piatej minúty zahrali v početnej výhode a dokázali z nej vyťažiť vedúci gól. Z dorážky sa presadil Somogyi - 1:0. Bystričania odpovedali v desiatej minúte taktiež v presilovke. Ďatelinka prihral na ľavý kruh Asselinovi a ten prestrelil Adorjána - 1:1. Rovnaký hráč využil aj ďalšiu výhodu v 14. minúte a poslal hostí do vedenia. Bystričania mali šance aj pri treťom vylúčení domácich, no skóre sa do prestávky už nemenilo.

Úradujúci majster sa však presadil krátko po nej a dokonca pri vlastnom oslabení. V 23. minúte ušiel domácej obrane Faille a zvýšil na 3:1. Bystričania pokračovali v aktivite, duel mali vo svojej réžii a neustále hrozili pred bránkou súpera. V 34. minúte vystrelil spoza kruhov Török, Adorjánovi puk vypadol a jeden z domácich obrancov si ho nešťastne zrazil do siete - 1:4. O tri minúty neskôr pridal Marshall už piaty gól a hostia kráčali jasne za víťazstvom.

Hráčom Miškovca sa v tretej tretine ešte podarilo znížiť, keď sa v 52. minúte presadil Vas presnou strelou do horného rohu Williamsovej bránky. Duel už ale zdramatizovať nedokázali a tak zaznamenali druhú prehru v rade.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. Vas - 10. Asselin (Ďatelinka), 14. Asselin (Marshall), 23. Faille (Šťastný), 34. Török (Češík, Biro), 37. Marshall (Miller, Češík). Rozhodovali: Korba, Orolin - Jobbágy, Smrek, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia 0:1, 1195 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Rusk, Vojtkó - Magosi, Vas, Harrison - Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Miskolczi - Vincze, Hajós, Ritó

HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams - Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Giľák, Košecký - Sýkora, Faille, Šťastný - Asselin, Surový, Buc - Kabáč, Češík, Török - Gabor, Tamáši, Varga

Trenčín v Detve nezaváhal

Domáci sa súpera vôbec nezľakli a už v polovici 2. min Ďaloga zblízka zahodil stopercentnú šancu po prihrávke Žilku. Trenčania sa ale rýchlo prebudili, prebrali iniciatívu a vypracovali si viacero sľubných príležitostí, ktoré zneškodnil brankár Petrík. Prvú presilovú hru si vybojovali hostia po faule Murčeka, ale nedokázali si vypracovať vážnejšiu príležitosť. Hneď po jej skončení mohli otvoriť skóre domáci, ale Ščurko nedokázal tiesnený trenčianskou obranou zakončiť. V 9. min si aktívny Bartovič počkal na prihrávku úplne osamotený pri pravom mantineli a z uhla prestrelil Petríka. Na konci 10. min hrala Dukla ďalšiu presilovku, ale ani tá šancu zvýšiť skóre nepriniesla. Detva sa dočkala svojich veľkých príležitostí v 14. min, ale Ščurko, ani Puliš nedokázali Valenta prekonať. V 15. minúte putoval na trestnú lavicu Cebák a Detva tak mohla vyrovnať skóre zápasu. Najskôr sa ocitol pred Valentom úplne osamotený Murček, ale on a vzápätí ani Ščurko nedokázali skórovať. Dočkali sa v polovici 16. min, keď Murček lobom prekonal na ľade ležiaceho Valenta.

Druhá tretina priniesla od úvodu vyrovnaný hokej, so šancami na oboch stranách, ale postupne začala Dukla opäť dominovať. Pri obojstrannom vylúčení po šarvátke Jendroľa s Ölveckým využili voľný priestor lepšie korčuľujúci hostia. Radivojevič sa dostal k odrazenému puku a od modrej čiary prestrelil Petríka. Zvýšiť mohol v obrovskej príležitosti Sojčík, ale ten milimetrovú prihrávku Radivojeviča nezužitkoval. Neuspel ani Hecl po prihrávke Bartoviča a v 29. min prišla ďalšia delovka od modrej, ktorou Denis Hudec zvýšil už na 3:0. Detva mohla korigovať výsledok v 32. min, ale strelu Martina Chovana Valent kryl. V týchto chvíľach bola na ľade prvá domáca formácia, ktorá dokázala hostí zavrieť vo vlastnom obrannom pásme. Vytvorili si aj dobrú príležitosť, ale Puliš po prihrávke Ščurka neuspel. Domáci naďalej pokračovali v dobýjaní trenčianskej bránky, čo vyvrcholilo gólom Valenta v 35. min. Detva dokázala zo svojho tlaku vyťažiť ďalšiu presilovú hru, v ktorej prvá formácia viackrát pohrozila, ale na gól to nestačilo.

Do 3. tretiny vstúpili domáci mimoriadne aktívne. Zastavila ich však hneď na začiatku presilovka, po šarvátke domáceho kapitána. V nej sa oveľa lepšie zorientovali domáci. Najskôr Maroš Surový z hĺbky vlastného obranného pásma nakorčuľoval v samostatnom nájazde až pred brankára Valenta, ale gól z toho nebol. Rovnako o pár sekúnd zblízka neuspel ani Tibenský. Ďalšiu obrovskú šancu spálil Kuklev, ktorý pálil spomedzi kruhov po ukážkovej kombinácii Puliša so Ščurkom. Domáci aj po skončení oslabenia naďalej na ľade dominovali, na čo hosťujúca lavička musela reagovať a tréner Oremus si vyžiadal oddychový čas. Po ňom prišiel šok pre domácich, keď v 49. min posunul Radivojevič na Sojčíka a ten strelou pod brvno pridal štvrtý gól. Domáci se nevzdávali a neustále sa pokúšali o návrat do zápasu. Dokázali si vytvoriť tlak, ale všetky šance bezpečne kryl výborne chytajúci Valent. Záver tretiny bol poznačený nervozitou a šarvátkami, ale Trenčania si už svoj náskok ubránili.

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 16. Murček (Ščurko, Chovan), 35. Valent (Tibenský, Sládok) - 9. Bartovič (Sádecký, Hecl), 26. Bohunický (Sojčík), 29. D. Hudec (M. Hudec, Švec), 49. Sojčík (Radivojevič, Pardavý). Rozhodovali: M. Novák, Kókai - Valo, Árkovics, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Holenda (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 501 divákov.

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Šimon, Jendroľ, Sládok, F. Fekiač – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Magogin, Žilka – Surový, V. Fekiač, Král – Tibenský, P. Valent, Mat. Chovan

HK Dukla Trenčín: M. Valent – Rýgl, Luža, Cebák, Holenda, Bokroš, Bohunický, Špankovič, M. Hudec – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Bližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec

Josef Turek, tréner Detvy: "Napriek tomu, že sme prehrali, podali sme asi najlepší výkon doma v tejto sezóne, bohužiaľ sme to nevyjadrili strelecky. Chcel by som poďakovať hráčom za to, čo ukázali, chcem ich pochváliť, a aj divákov za to, čo predvádzali počas zápasu, aj po zápase. Veľmi si to vážime a hralo sa nám oveľa lepšie."

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Potrebovali sme víťazstvo ako soľ, to sa nám podarilo a sme spokojní aj s výkonom, okrem záveru druhej tretiny a začiatku tretej, kde sme sa dostali pod enormný tlak súpera. Veľmi dobre forčekoval, my sme nedokázali dostávať puky za tých forčekujúcich hráčov, prehrávali sme súboje v obrannom pásme. Počas celého zápasu nás extrémne podržal brankár Valent a po góle na 4:2 už hráči pochopili, že si treba počkať na príležitosť a počkať si na šance, ktoré sa ponúknu. Dotiahli sme to do úspešného konca, aj keď to bolo na nervy trénerov a nervy hráčov dosť ťažké. Je potrebné poďakovať hráčom za bojovnosť a okrem tých desiatich minút to bol určite dobrý výkon z našej strany."

Zvolen s Budapešťou nezaváhal

Favorit vyhrával po 1. tretine len toľko, koľko si zaslúžil. Po góloch Kytnára a Šišovského akoby si myslel, že ďalšie budú padať zákonite a že sa o ne nemusí ani poriadne pričiniť. V 17. min prišiel trest, v presilovke Burtovu strelu pohotovo stečoval Brown a vniesol do zápasu aj napätie. Zvolenčania najmä pri druhom góle ukázali kombinačnú zrelosť, inak sa do nej nepúšťali a nechali súpera až príliš veľa hrať. Veľkorysú ponuku využil, keď jeho gólu predchádzali aj šance, dvakrát Bodóa a Klempu. Pred prestávkou sa ešte Vandas pokúsil upokojiť situáciu, no stav v dobrej príležitosti nezvýšil.

V druhej tretine napätie zostalo a domáci sa opäť akoby pohrávali s výsledkom. Najskôr už po 15 sekundách umožnili úplne voľnému Dansereauovi strieľať na Tomeka. V 24. min P. Halama dorazil puk do siete, zdalo sa, že súperovi Zvolenčania odskočia, mali na to príležitosť dva razy aj v presilovkách, no stal sa úplný opak. V 33. min ešte spálil šancu Nagy a v 37. min zužitkoval nahrávku Dansereaua spred bránky Bodó.

Jednogólové vedenie v tretej tretine mohol zmeniť Kytnár v 42. min, svoj prienik však zbytočne skomplikoval prihrávkou. Bránka Maďarov bola pre Zvolenčanov akoby zakliata a dlho odolávala ich strelám, navyše v 52. min sa presadil strelou pod žŕdku v presilovke Dansereau. Až záver bol pre Zvolenčanov typický, v 54. min M. Halama strečoval do bránky strelu Ulrycha a pri power play hostí v 60. min do prázdnej bránky spečatil výsledok M. Chovan.

HKM Zvolen - MAC Budapešť 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Kytnár (Zuzin), 9. Šišovský (Špirko, Pöyhönen), 24. P. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. M. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. M. Chovan - 17. Brown (Burt), 37. Bodó (Dansereau), 52. Dansereau (Brown). Rozhodovali Stano, Fridrich - Durmis, J. Tvrdoň, vylúčení 3:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1767 divákov.

HKM Zvolen: Tomek - Vandane, Pöyhönen, Růžička, Zeleňák, Roman, Drgoň, Čarnaok, Ulrych - Vandas, Špirko, Šišovský - Lušňak, Holovič, Petráš - Zuzin, Kytnár, Chovan - P. Halama, M. Halama, Andrisík

MAC Budapešť: Rajna - MacAulay, Garát, Burt, Vokla, Bukor, Pozsgai, Fejes - Dansereau, Brown, Klempa - Terbócs, Nagy, Pápa - Bodó, Langkow, Szabad - Odnoga, Kreisz, Majoross

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "My sme vedeli, že to bude ťažký zápas, Budapešť bola nepríjemná v protiútokoch. Za stavu 3:1 sme mali strašne veľa šancí, no urobili sme chybu, a dvakrát inkasovali. Som veľmi rád, že sme to nakoniec zvládli, vyzdvihnúť by som chcel štvrtú lajnu s výborným výkonom, hrala jednoducho a z toho pramenili aj šance."

Gergely Majoross, tréner MAC: "V poslednom čase málo strieľame gólu, teraz sme chceli byť agresívnejší, no úplne sa nám to nepodarilo. Je to úplne iná úroveň, čiže musíme ísť od zápasu k zápasu, a to je dlhý proces, zvykáme si a snažíme sa zlepšovať za pochodu. Strelili sme tri góly, čo by mohlo aj stačiť na víťazstvo, no nestačilo."

Patrik Halama, strelec gólu vo svojej premiére v súťaži: "Je to neopísaný pocit, strelil som gól a navyše sme vyhrali. Bojovali sme až do konca, súper veľa korčuľoval, napádal, v tom bol najviac nepríjemný. Doma bude oslava, gólovo sa presadil aj môj brat Marko. Inak som sa na ľade cítil veľmi dobre, zahrať si s bratom je úžasné. Hralo sa mi dobre, aj keď je stále čo zlepšovať. Mojou prednosťou je bojovnosť, oddať sa tímu, z toho najviac ťažím."

Finále Vyšehradského pohára pre Nové Zámky

Ligový zápas, ktorý bol zároveň finále Vyšehradského pohára, začali domáci veľkou príležitosťou už po niekoľkých sekundách hry. Nejezchleb s Hruškom sa dostali do brejku, no druhý menovaný nezakončil ideálne. Na druhej strane unikla dvojica Macík – Bjalončík, ale Košarišťan bol pozorný. V úvodnom dejstve sa v Nových Zámkoch hral svižný a bojovný hokej a skóre sa zmenilo po prvý raz v 8. minúte. Košarišťan stihol ešte Koyšove zakončenie bekhendom vyraziť, no na Bondrovu dorážku bol už prikrátky. Domácim sa podarilo vyrovnať ešte v tej istej tretine, keď presná Novákova prihrávka našla Zbořila a ten bez problémov poslal puk do siete.

Aj v druhej tretine pokračoval rýchly hokej. Boli to práve domáci hokejisti, ktorí mohli viackrát strhnúť vedenie na svoju stranu, no žiadnu z akcií nedoviedli do zdarného konca. V 36. minúte putoval na trestnú lavicu autor úvodného gólu, ale neujali sa ani pokusy Štraucha a Hrušku. Popradčania vzápätí pykali za zlé striedanie, ani to však na skóre nič nezmenilo.

V 45. min si pekným prienikom vypýtal faul domáci Jakúbek, no ani táto početná výhoda gól nepriniesla. Najbližšie k nemu bola Hruškova presilovková formácia. Tlak Novozámčanov pokračoval, Ručkay pálil z prvej spomedzi kruhov nad Vošvrdovu bránu. Zhruba v polovici tretej tretiny dostali domáci za Bjalončíkov zákrok na Nováka výhodu 5-minútovej presilovky, ktorú však skrátilo Kudlovo vylúčenie. Pri hre 4 na 4 sa nakoniec domáci dočkali. Andersons nahodil od modrej puk na bránku, kde ho do siete tečoval Fábry. Vďaka výhre si tak domáci odniesli zo zápasu nielen tri body, ale i celkové víťazstvo vo Vyšehradskom pohári.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 20. Zbořil (Novák, Bajtek), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) - 8. Bondra (Koyš). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Kollár, Rojík, vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše Bjalončik (Poprad) 10 min osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0.

MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala - Nejezchleb, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Ondrušek

HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paukovček, Takáč – Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Paločko

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Zápas bol špecifický, hralo sa o ligové body aj o pohár. Bol to ťažký zápas, súper bol veľmi zdatný, hralo sa hore-dole. Na oboch stranách bolo strašne veľa šancí. Obaja brankári boli vynikajúci. Tešíme sa z víťazstva vo Vyšehradskom pohári bez prehry. Pevne verím, že nás to povzbudí. Chýbalo však to vyvrcholenie - odovzdanie víťazného pohára pred našimi fantastickými divákmi. Aj my, aj diváci sme si to zaslúžili."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Myslím si, že diváci mohli byť spokojní. Videli rýchly, agresívny hokej. Na jednej i druhej strane bolo more šancí. V oslabeniach nás súper vždy dostával pod tlak a vytváral si šance. Perfektný výkon nášho brankára nás stále držal v zápase. Chalani išli stále na 100 percent, čakali sme na nejaký brejk, no nedostávali sme sa do nich. Opäť sa ukázala naša slabina v zakončení. Keď sme sa nadýchavali na posledných 10 minút, prišiel náš faul na 5 minút a ustáli sme aj to. Musím len pogratulovať trénerovi domáceho mužstva k výhre."

Viac o téme: HC Košice HK Nitra MsHK DOXXbet Žilina MHk 32 Liptovský Mikuláš