Privysoký trest pre psychopata Wilsona? Hráčska asociácia NHL podala odvolanie!

Tom Wilson odvádzaný rozhodcom po likvidačnom zákroku na Oskara SundqvistaTom Wilson odvádzaný rozhodcom po likvidačnom zákroku na Oskara Sundqvista Zdroj: SITA/AP - Nick Wass

WASHINGTON - Hráčska asociácia zámorskej hokejovej NHL (NHLPA) v piatok podala odvolanie voči dištancu na 20 stretnutí pre útočníka Washingtonu Toma Wilsona. Ten za faul na útočníka Oskara Sundqvista zo St. Louis v záverečnom zápase prípravy na nový ročník dostal prísny trest.

Wilson inkasoval už štvrtý dištanc za ostatných 13 mesiacov a na pokutách prišiel už o 1,26 milióna USD. Komisár profiligy Gary Bettman bude riešiť siedme odvolanie od roku 2012. Nevyhovel v štyri prípadoch (Antoine Vermette a trest na 10 zápasov, Dennis Wideman a 20 zápasov, Shawn Thornton a 15 zápasov, Patrick Kaleta a 10 zápasov.

U Daniela Carcilla znížil trest z desiatich na šesť duelov, Raffiho Torresa z 25 na 21 duelov. Ak Bettman nevyhovie odvolaniu, Wilson a NHLPA sa môžu obrátiť na neutrálny arbitrážny súd. Ten v minulosti vyhovel Widemanovi a skrátil mu trest na polovicu. To však hokejistovi priliš nepomohlo, keďže medzitým nútene vynechal 19 duelov z dvadsiatich.

Viac o téme: Washington Capitals Tom Wilson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Nick Wass
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články