Na Slovensko poslali amatérov a futsalistov: Dánske hviezdy teraz vyšli s pravdou von!

Dánski futbalisti po prehre 0:3 so SlovenskomDánski futbalisti po prehre 0:3 so Slovenskom Zdroj: TASR/Martin Baumann

KODAŇ - Dánski futbaloví reprezentanti napísali otvorený list, v ktorom uviedli, že v nedávnom spore s národnou federáciou (DBU) boli pod tlakom a stali sa terčom osobných útokov.

Dáni sa minulý mesiac pred prípravným zápasom na Slovensku nedohodli s DBU na kolektívnej zmluve a do Trnavy pricestovali s amatérmi a futsalovými reprezentantmi. Zverenci Jána Kozáka zdolali oslabeného súpera 3:0. Obe strany potom dosiahli dočasnú dohodu a v stretnutí Ligy národov vo Walese sa už účastníci MS 2018 predstavili v plnej sile. Na konci septembra hráči s DBU podpísali zmluvu do roku 2024.

V otvorenom liste, ktorý v mene dánskych reprezentantov podpísali Christian Eriksen, Kasper Schmeichel a Simon Kjaer sa podľa agentúry AP uvádza, že hráči sa snažili presadiť čo najlepšie podmienky, ale boli "pod tlakom veľkých klubov a súťaží, kde sú veľké peniaze."

Reprezentanti v otvorenom liste ďalej pochválili "1000 hráčov", ktorí odmietli nastúpiť v drese národného tímu v dueli na Slovensku a podporili tak záujmy hráčskej únie. Šancu obliecť si reprezentačný dres nevyužili hráči z prvej, ani druhej profesionálnej dánskej ligy a do Trnavy pricestovali iba amatéri. Dáni sa v sobotu predstavia vo svojom druhom zápase Ligy národov na ihrisku Írska.

Viac o téme: Kasper Schmeichel Simon Kjaer Christian Eriksen Dánsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články