Slovan čakal na výhru ako na spasenie: Rozhodujúci gól iba 28 sekúnd pred koncom!

Slovan si z Novosibirsku odváža dva bodySlovan si z Novosibirsku odváža dva body Zdroj: Twitter Hockey Club Sibir

NOVOSIBIRSK - HC Slovan Bratislava ukončil päťzápasovú sériu nezdarov, v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) triumfoval v Novosibirsku nad domácim Sibirom 2:1 po predĺžení.

Skóre otvoril v 13. min zámorský útočník "belasých" Chad Rau, ktorý doviedol do úspešného konca individuálny protiútok. V 56. min zarmútil trénera Vladimíra Országha i jeho zverencov Maxim Kazakov, ktorého dorážka z ťažkého uhla prekvapila Marka Čiliaka a vyrovnal na 1:1. O triumfe hostí rozhodol v predĺžení počas presilovej hry delovkou z pravého kruhu obranca Éric Gélinas.

Slovan sa najbližšie predstaví v Balašiche, kde vo štvrtok od 18.30 SELČ nastúpi proti Avangardu Omsk. "Belasí" sú po šestnástich odohraných zápasoch na poslednom 12. mieste Západnej konferencie so ziskom 10 bodov.

Sibir Novosibirsk - HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 56. Kazakov (V. Komarov) - 13. Rau (Baranov, Švarný), 65. É. Gélinas (Taffe)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Sidorenko - Sazonov, Strelcov (všetci Rus.), 5211 divákov

Novosibirsk: Krasikov - Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, I. Morozov, Demidov, Savčenko - Sajustov, Bertrand, Dugin - Michajlov, Kazakov, Šarov - Romancev, Tkačenko, Šaškov - Pešechonov, Bodrov, V. Komarov - Jakovlev

Slovan: Čiliak - Sersen, É. Gélinas, Meszároš, Grman, Klok, A. Jánošík, Švarný, Bačík - Řepík, Taffe, Červený - Liška, M. Sukeľ, Virta - P. Lamper, Bailey, Lunter - Baranov, Chipchura, Rau

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Sibir Novosibirsk
  • Zdroj: športky, SITA