Fiasko zamietli pod koberec: Titul zostáva v rukách Nurmagomedova, hrozí mu takýto trest

Khabib Nurmagomedov po zápase s McGregorom
Khabib Nurmagomedov po zápase s McGregorom

LOS ANGELES - Ruský bojovník MMA Khabib Nurmagomedov nepríde o opasok pre šampióna ľahkej hmotnostnej kategórie UFC. Uviedol to v utorok prezident organizácie Dana White na oficiálnom webe.

Nurmagomedov sa po nedeľňajšom titulovom zápase proti Írovi Conorovi McGregorovi opasku šampióna nedočkal. Súboj v Las Vegas mal totiž škandálnu dohru. Víťaz po svojom triumfe nedovolene preliezol klietku a napadol jedného z členov McGregorovho tímu. Strhla sa hromadná bitka, pri ktorej sa dostali do klietky viaceré nepovolené osoby a dvaja členovia zo skupiny patriacej k Nurmagomedovovi šokujúco napadli McGregora. Museli ich spacifikovať poriadkové sily.

Obaja aktéri odišli z oktagonu v početnom sprievode ochrankárov predčasne pred oficiálnym vyhlásením výsledku. Neprístojnosti a šarvátky potom pokračovali aj v aréne, kde sa do seba pustili prívrženci z oboch táborov. "Zdolal Conora pred celým svetom, titul si plne zaslúži," uviedol White.

Prezident UFC však zároveň zdôraznil, že Nurmagomedova môžu potrestať pozastavením činnosti na štyri až šesť mesiacov a taktiež mu hrozí pokuta 250-tisíc dolárov.


Tagy: Khabib Nurmagomedov Dana White

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/John Locher

DISKUSIA