VIDEO Duda o derby šlágri proti Česku: Podľa mňa nie sme favoritom! Bude to veľmi ťažké

Ondrej Duda
Ondrej Duda

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda sa pred blížiacim zápasom Ligy národov proti Česku v Trnave vyjadril na adresu nášho ďalšieho veľkého súpera.

"Myslím si, že takisto ako pre divákov, tak aj pre nás je to špeciálny zápas, je to derby. Bude to zaujímavé a ľahké to určite nebude. Majú dobré mužstvo. Aj keď nie sú možno v najlepšej pohode, a všetci nás stávajú do úlohy favorita, podľa mňa to tak nie je. Ten zápas bude veľmi ťažký, je to derby," opísal Duda svoje pocity pred zápasom s Českom.

23-ročný ofenzívny záložník opísal aj atmosféru v kabíne Hethy Berlín, ktorá v úvodných 7. ligových kolách získala 14 bodov a momentálne figuruje na 5. mieste v tabuľke Bundesligy. Je to aj z jeho osobného pohľadu jeho najlepší štart do sezóny, keďže na svojom konte má už 5 strelených gólov? "Tak ako osobne určite, ale neviem, či Hertha zažila (taký úspešný štart), možno pred dvoma rokmi sme boli na popredných priečkach, ale teraz sme získali štrnásť bodov zo siedmich zápasov a mohli sme ich získať viac, ale vládne spokojnosť s tým, čo sme získali," priznal Duda.
 
Rodák zo Sniny prezradil, že má dobrý vzťah so svojím klubovým spoluhráčom a ex-futbalistom Chelsea Salomonom Kalou, ktorého v kabíne považuje za veľký vzor. "Je to hráč na ktorého mladí hráči, ale aj ja pozeráme a učíme sa od neho. Keď nastúpi na zápas, vždy zo seba odovzdá všetko a je veľkým prínosom aj v tomto veku. Samozrejme niekedy sa sem tam aj doberáme," dodal s úsmevom Duda.
 

Tagy: Slovensko Hertha BSC Berlín Ondrej Duda

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
Športky.sk, instagram.com; Video: Športky.sk

DISKUSIA