Futbal v meste v Ružomberku! Víťazmi FC Ruža a Zohratá Partia

Zdroj: Fortuna liga

RUŽOMBEROK - Futbal v meste spoznal ďalšie dva tímy, ktoré poputujú do celoslovenského finále v Poprade (jún 2019). Podujatie, ktorého organizátorom je ÚLK so svojimi partnermi na čele s generálnymi partnermi Collalloc a Eutraco, v nedeľu hostil Ružomberok.

Detský turnaj, ktorý Únia ligových klubov organizuje v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól, ovládli mladí futbalisti MFK Ružomberok s názvom FC Ruža, ktorí sa prebili turnajom systémom štart – cieľ. Počas celého turnaja nenašli premožiteľa a svojich súperov valcovala jedného za druhým. Najviac sa zapotili vo finále, kde sa proti nim postavili ich kamaráti, hájaci rovnaké farby, s názvom Králi. Vo finále viedla Ruža už 3:0, no Králi znížili na 2:3 a boli len krôčik k vyrovnaniu. Ruža to ale zvládla a zaslúžene postupuje do celoslovenského finále v Poprade, kde sa stretne s tými najlepšími tímami z celej republiky.

Dospelý turnaj bol mimoriadne zaujímavý. Do finále sa prebojoval, podobne ako v Trenčíne, tím Lokomotiv Partizánske, no podobne ako v Trenčíne ani tentoraz nezvládol posledný krok. Vo finále prehral po prdĺžení a z postupu do finále sa tak teší tím Zohratá Partia! Predĺženie sa hralo 1 na 1 a hoci hráč Lokomotiv držal loptu a obstreloval bránu súpera, odrazená lopta a brejková situácia rozhodla o víťazstve Zohratej Partie z Ružomberka. So svojim tímom bol na turnaji aj ambasádor Fortuna ligy Marek Sapara. „Takéto akcie sú super. Ja som na betóne vyrastal. S kamošmi sme si našli pľac, s kameňov spravili bránky a hrali sme futbal donemoty. Som rád, že môžem byť súčasťou Futbalu v meste,“ hovorí 38-násobný slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara.

Víťazi ružomberského kola získali ceny od partnerov Collalloc od OSP World, Eutraco či Orange Slovensko. Okrem krásnych cien získavajú oba tímy aj postup na celoslovenské finále, ktoré je na programe v júni 2019 v Poprade!