VIDEO Pánikov prvý bod v sezóne, Washington predviedol svoju dominanciu

Richard Pánik asistoval v drese Arizony proti AnaheimuRichard Pánik asistoval v drese Arizony proti Anaheimu Zdroj: SITA/AP Photo/Darryl Webb

ANAHEIM - Slovenský hokejista Richard Pánik bodoval pri triumfe Arizony na ľade Anaheimu 3:2 po samostatných nájazdoch v stredajšom stretnutí NHL. Dvadsaťsedemročný krídelník si pripísal asistenciu pri góle Dylana Stromeho v závere prvej tretiny na 1:1 v presilovej hre. Pre Pánika to bol v treťom odohranom zápase prvý bod v aktuálnom ročníku NHL.

Proti Anaheimu absolvoval 19:28 min na krídle prvého útoku. Do štatistík si pripísal aj jednu mínusku. Prezentoval sa štyrmi strelami na bránku domácich a jedným "bodyčekom". Po vyrovnanom priebehu rozhodol o triumfe Coyotes v samostatných nájazdoch Nick Cousins, ktorý sa presadil ako jediný.

V repríze finále zvíťazili hokejisti Washingtonu nad Vegas 5:2. Hrdinom obhajcu Stanleyho pohára sa stal ruský útočník Jevgenij Kuznecov so štyrmi bodmi za gól a tri asistencie. Jeho krajan Alexander Ovečkin bol dvakrát strelecky úspešný. Po dva body si v drese víťazného tímu pripísali aj Nicklas Bäckström (1+1), Brett Connolly a John Carlson (obaja 0+2). Golden Knights držali s Washingtonom krok takmer až do polovice tretej tretiny, na 2:3 znížil Reilly Smith. Triumf domácich poistili v záverečných minútach Ovečkin a do prázdnej bránky T.J. Oshie. Brankár Capitals Braden Holtby zneškodnil 29 striel súpera, jeho náprotivok Marc-André Fleury sa prezentoval 24 zákrokmi.

Philadelphia po utorňajšom výprasku 2:8 na domácom ľade so San Jose triumfovala v Ottawe nad Senators jasne 7:4. V drese Flyers úradovali najmä českí hokejisti. Jakub Voráček získal až päť bodov za dva góly a tri asistencie, Radko Gudas si do štatistík pripísal tri gólové prihrávky. Ottawa viedla zásahmi štvorky ostatného draftu Bradyho Tkachuka 1:0 i 2:1, ale postupne sa misky váh naklonili na stranu Philadephie. Senators môže tešiť aspoň produktivita mladíkov, okrem 19-ročného Tkachuka strelil dva góly aj 20-ročný obranca Max Lajoie, ktorý vytlačil zo zostavy v prvom tíme Slováka Christiána Jaroša.

Ottawa - Philadelphia 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Góly: 9. B. Tkachuk (Tierney, Lajoie), 22. B. Tkachuk (Bödker, Chabot), 32. Lajoie (Tierney, B. Tkachuk), 58. Lajoie (Tierney, Bödker) - 15. J. Voráček (Gostisbehere, Giroux), 24. Couturier (Gudas, J. Voráček), 27. J. Voráček (Gudas), 36. Laughton (Weise, MacDonald), 45. Hägg (M. Raffl, Weise), 53. Giroux (Gostisbehere, J. Voráček), 60. Laughton (J. Voráček, Gudas)

Washington - Vegas 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 20. Kuznecov (Bäckström, Carlson), 31. Ovečkin (Kuznecov, Connolly), 46. Bäckström (Kuznecov, Carlson), 51. Ovečkin (Kuznecov, Connolly), 59. Oshie (Niskanen, Orlov) - 31. Eakin, 48. R. Smith (Holden, W. Karlsson)

Anaheim - Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kesler (Cogliano, H. Lindholm), 35. Street (M. Pettersson) - 18. D. Strome (Keller, PÁNIK), 26. Richardson (Grabner, Hjalmarsson), rozhod. sam. nájazd: Cousins
Richard Pánik (Arizona) 19:28 min, 0+1, -1, 4 strely na bránku, 1 "hit"

Viac o téme: Washington Capitals NHL Richard Pánik Ottawa Senators Anaheim Ducks Arizona Coyotes Vegas Golden Knights Philadeplphia Flyers