Slovenská legenda v MMA sa vyjadrila k škandálu v UFC: Mal odísť ako víťaz

Attila Végh
Attila Végh

BRATISLAVA - Slovenský MMA zápasník Attila Végh nám prezradil, aké boli jeho bezprostredné pocity po očakávanom titulovom zápase UFC medzi Khabibom Nurmagomedovom a Conorom McGregorom. Rodák z Dunajskej Stredy sa vyjadril aj k pozápasovému škandálu a prezradil nám tiež, na čo sa pripravuje v posledných hodinách. Rozhovor s Attilom sme pripravili exkluzívne pre čitateľov Športky.sk.

Slovenský MMA zápasník s 31 víťazstvami v klietke, si samozrejme duel 229. edície UFC nenechal ujsť. Tentoraz sa však jeho favoritovi zvíťaziť nepodarilo. "Bol to velmi zaujímavý zápas a aj očakávaný. Myslel som, že Conor je brutálne pripravený. Čakal som, že bol ticho, pretože sa tvrdo pripravuje. A aj som mu držal palce, aj napriek tomu, že ho niektorí ľudia nemajú radi, kvôli jeho vystupovaniu. Ale v tom spočíva jeho robota. Takto sa snaží dostať do hlavy súpera."

Ako odborník na bojový šport, pri ktorom sa mixujú bojové umenia do jedného, uznal obrovské kvality ruského šampióna. "Khabib je jednoducho neporaziteľný bojovník, jeho silná stránka je práca na zemi, o čom sa aj vedelo. Je veľmi silný a svoje kvality aj ukázal. Predviedol brutálny výkon a dokázal, že je najlepší vo svojej váhekonštatoval slovenský borec. 

Rodákovi z Dunajskej stredy sa škandalózna dohra po zápase nepáčila a označil ju za "zlú reklamu na MMA". "Rus mal jednoducho emócie udržať na uzde a odísť ako víťaz" .

Fanúšikovia Khabiba či McGregora určite poznajú aj sériu galavečerov s názvom Oktagon, v ktorého desiatom vydaní nebude v zápasovej karte okrem Tomáša Deáka, či Gábora Borárosa chýbať ani sám šampión Attila Végh. "Chystám sa na prípravu na tento skvelý galavečer do Thajska s trénerom Iljom Škondričom. Všetko zatiaľ ide super."

 

 

 


Tagy: Conor McGregor Attila Végh Khabib Nurmagomedov

Zdroj:
športky
Foto:
uni-liga.sk

DISKUSIA