VIDEO Bývalý reprezentant Sapara: Je super, že prinášame futbal do miest

RUŽOMBEROK - Má v nohách takmer štyridsiatku reprezentačných zápasov a kariéru, na ktorú môže spomínať s úsmevom. Začiatky bývalej ikony MFK Ružomberok Mareka Saparu boli podobné ako mnohých detí.

„Spomínam si na to, ako sme si s chalanmi dali na cestu či hocijaký pľac kamene. Z nich sme postavili brány a kopali sme si od rána do večera. Dnes začínajú chlapci s futbalom trocha inak a práve preto je super, že prinášame takýmto spôsobom futbal do miest, na ulice,“ hovorí o akcii Futbal v meste Marek Sapara.

 


Futbal v meste v Ružomberku! Víťazmi FC Ruža a Zohratá Partia


Futbal v meste je celosezónnym projektom Únie ligových klubov (ÚLK) a má za cieľ priniesť futbal na netradičné miesta. „Chceme ho takto priblížiť ľuďom, ukázať, že futbal je super a ja som rád, že som toho súčasťou,“ hovorí ambasádor Fortuna ligy Marek Sapara. V podobnom duchu sa niesla i zatiaľ posledná zastávka Futbalu v meste v Ružomberku. Sapara bol jej súčasťou. Okrem neho sa ho zúčastnilo aj 8 detských tímov, 6 dospelých družstiev a dva exhibičné zápasy odohrali aj futbalisti A-tímu MFK Ružomberok v zložení Jano Maslo, Izzy Tandir, Yani Urdinov.

Sapara hovorí o Futbale v meste:


Tagy: Marek Sapara Futbal v meste

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Fortuna liga; Video: Fortuna liga

DISKUSIA