Messi sa dočká veľkého uznania: Inšpiroval nás neuveriteľný talent a úspechy futbalovej legendy

Lionel Messi opäť hviezdil
Lionel Messi opäť hviezdil

BARCELONA - Život futbalového klenotu argentínskeho reprezentanta Lionela Messiho bude témou samostatnej šou najznámejšieho cirkusu sveta Cirque du Soleil. Známy umelecký súbor z Kanady v kalendárnom roku 2019 plánuje uviesť produkciu, v ktorej "umelecky prerozpráva jedinečný talent, ktorý Messi predvádza v každom zápase na trávniku".

V minulosti Cirque du Soleil sa vo svojich predstaveniach tématicky venoval aj spevákovi Michaelovi Jacksonovi či skupine the Beatles. "Inšpiroval nás neuveriteľný talent a úspechy futbalovej legendy, ktorá stelesňuje jedinečné hodnoty jeho športového odvetvia," uvádza sa v stanovisku, ktoré vedenie súboru prezentoval na svojom oficiálnom webe.

Argentínsky futbalista na svojej internetovej stránke uviedol: "Je to neuveriteľné až bláznivé, že Cirque du Soleil pripraví šou, ktorej základom bude môj život, moja vášeň a môj šport. Nepochybujem, že predstavenie ohromí ľudí tak, ako to robilo aj doteraz." Tridsaťjedenročný Lionel Messi na klubovej úrovni doteraz hral iba v katalánskom FC Barcelona. S "blaugranas" získal deväť španielskych titulov, šesťkrát v Copa del Rey, štyrikrát v Lige majstrov. Na svojom konte má mnoho individuálnych rekordov a ocenení, päťkrát sa stal víťazom Zlatej lopty.

Informácie priniesol portál Sky Sports.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona; Video: youtube.com

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Eric Alonso

DISKUSIA