Thierry Henry už má dvere otvorené: Monako po štyroch rokoch vykoplo trénera

Leonardo JardimLeonardo Jardim Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

MONAKO - Portugalský futbalový tréner Leonardo Jardim už nie je trénerom francúzskeho tímu AS Monako, ktorý viedol od roku 2014.

V sezóne 2016/2017 ho priviedol k ligovému titulu, prvému od ročníka 1999/2000. Štyridsaťštyriročný Jardim sa s Monakom predstavil v semifinále Ligy majstrov v roku 2017. Dôvodom jeho prepustenia sú neuspokojivé výkony v Ligue 1, kde klub momentálne figuruje na osemnástom mieste so ziskom šiestich bodov. Informácie priniesol portál BBC.

"Som vďačný a hrdý, že som mohol pôsobiť ako tréner Monaka viac ako štyri roky. Vždy som sa snažil odovzdať maximum. Dosiahli sme spolu veľké víťazstva, ktoré si budem navždy pamätať," uviedol Jardim vo vyhlásení na klubovom webe.

Na zozname možných nástupcov figuruje aj Thierry Henry, ktorý začínal svoju kariéru práve v tomto klube a v roku 1997 s ním získal ligový titul. Na nedávnych majstrovstvách sveta v Rusku sa podieľal na zisku bronzových medailí Belgicka ako asistent Roberta Martíneza. Podľa ruského denníka Sport Express je kandidátom na trénerskú stoličku v Monaku aj Talian Claudio Ranieri.

Viac o téme: Thierry Henry Leonardo Jardim AS Monako
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Martin Meissner
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články