Nurmagomedov prilial benzín do ohňa: Konflikt pokračuje, šokujúci odkaz pre UFC!

Khabib Nurmagomedov môže prísť o svoj titul
Khabib Nurmagomedov môže prísť o svoj titul

MACHAČKALA - Chabib Nurmagomedov v oktagone jasne prevýšil Conora McGregora, ale vzhľadom na časté nadávky zo strany veľkohubého súpera a jeho podporného tímu neskôr stratil nervy.

Po skončení súboja 30-ročný Rus nedovolene preliezol klietku a napadol jedného z členov McGregorovho tímu. Strhla sa chaotická bitka, pri ktorej sa dostali do oktagonu viaceré nepovolené osoby a dvaja členovia zo skupiny patriacej k Nurmagomedovovi sa šokujúco pustili do otraseného McGregora.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti Nurmagomedov musí rátať s finančnými aj inými sankciami. Športová komisia štátu Nevada (NSCA) mu zrejme naparí pokutu 250 000 USD za rozpútanie bitky po skončení zápasu. Podľa šéfa UFC Dana Whita mu hrozí aj súťažný dištanc na 4-6 mesiacov. Tento trest je však reálne zanedbateľný vzhľadom na to, že bojovníci MMA sa nezvyknú častejšia súťažne prezentovať na verejnosti ako raz za pol roka.

Do úvahy prichádza aj možnosť, že nedeľňajší súboj o šampióna ľahkej hmotnostnej kategórie UFC v Las Vegas vzhľadom na správanie oboch aktérov vyhlásia za neplatný. V takom prípade si Nurmagomedov ponechá opasok šampióna UFC, ale príde o prémiu 2 milióny USD. Jeho zdolaný súper by prišiel o sľúbený honorár 3 milióny USD. Finálny verdikt sa očakáva do 48 hodín.

Šampión zatiaľ venoval organizácii tvrdý odkaz. "Rád by som niečo odkázal UFC. Prečo nevyhodíte kohokoľvek, keď jeho tím zaútočí na autobus a zraní niekoľko ľudí? Mohli pokojne niekoho zabiť. Prečo nikto nereaguje na to, keď urážajú moju krajinu, náboženstvo, národ, rodinu? Prečo začali trestať môj tím, keď sa do seba pustili oba tímy? Keď poviete, že som to začal ja, tak nesúhlasím, pretože som len dokončil, čo už začalo. V každom prípade ma potrestajte, ale Zubaira s tým nič nemá. Ak ste si mysleli, že budem mlčať, tak ste sa zmýlili. Zrušili ste Zubairovi zápas a chcete ho vyraziť, pretože udrel Conora. Ale nezabudnite na to, že to bol Conor, ktorý udrel môjho brata prvý! Len sa pozrite na video. Ak ho vyrazíte, tak by ste mali vedieť, že o mňa prídete tiež. My v Rusku v tom nikdy nenecháme našich bratov samotných a ja to pre svojho brata urobím. Ak ste stále rozhodnutý ho vyhodiť, nezabudnite roztrhať aj moju zmluvu, inak to urobím sám. A posledná vec. Pokojne si nechajte moje peniaze, ktoré mi dlhujete. Máte s nimi dosť starostí a ja dúfam, že sa nimi neudusíte. My sme hájili našu česť a to je pre nás najdôležitejšie. Dotiahneme to až do konca," napísal na Instagrame Nurmagomedov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Я хотел бы обратиться к юфс: Почему вы никого не уволили, когда их команда напала на автобус толпой и ранила пару человек, ведь они могли убить кого то там, почему ни кто ничего не говорит про оскорбления моей родины, религии, нации, семьи. Почему вы должны наказывать именно мою команду, когда дрались обе команды, если вы скажете что я это начал, то я не согласен, я закончил начатое им. В любом случае, так накажите меня, причём тут @zubairatukhugov если вы думаете, что я буду молчать, то вы ошибаетесь, вы отменили бой Зубайры и хотите уволить его, только за то, что он ударил Конора, после того как Конор первый ударил моего другого Брата, на камере все видно. То знайте, что вы и меня потеряете вместе с ним, у нас в России мы своих не бросаем и я за своего Брата пойду до конца и если вы все таки решитесь его уволить, то и мне не забудьте отправить разорванный контракт, в противном случае я сам его порву. И да чуть не забыл и гонорар мой, который вы не отдаёте и с которым вы так возитесь, можете оставить себе, только смотрите чтоб он у вас в горле не застрял, мы свою честь отстояли и это самое главное, а за Братьев мы идём до конца. #БратзаБрата

Príspevok, ktorý zdieľa Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),


Tagy: Conor McGregor Chabib Nurmagomedov

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP - John Locher

DISKUSIA